Nové byty v Praze 7: příjemné bydlení v samém srdci velkoměsta nabízí nespočet možností a výhod

Obsah

Praha 7 patří k nejzelenějším a nejklidnějším částem Prahy. Pokud se věnujete aktivně sportu, nebo si rádi vychutnáváte oblíbenou kávu někde na terase kavárny, pak si tuto lokalitu ihned zamilujete. Byty v Praze 7 jsou jedinečné díky své strategické poloze a v dnešní době je zde mnoho zajímavých projektů na výstavbu nových bytových jednotek.

5 důvodů, proč je Praha 7 ideální lokalitou pro nové bydlení

Bydlení na této adrese znamená mnoho výhod, kvalita života je zde velmi vysoká. Praha 7 se dělí na části Bubeneč, Troja, Letná a Holešovice. Každá z čtvrtí má dozajista své kouzlo. A čím je „sedmička“ tak atraktivní?

 • Praha 7 disponuje výbornou dopravní dostupností jak do centra, tak mimo Prahu – metro C , nádraží Holešovice a spojka na letiště.
 • Nachází se tady velké množství parků a odpočinkových ploch – Stromovka, Letenské sady.
 • Kulturní památky a zajímavosti dýchající historií zde najdete na každém rohu – Národní technické muzeum, Výstaviště Holešovice, Trojský zámek.
 • Veškerá občanská vybavenost je samozřejmostí – školy, zdravotní střediska, obchody, útulné kavárny a vyhlášené restaurace pro nové gastronomické zážitky.
 • Sportovní nadšenci mohou využít potenciál této lokality na maximum. Pro jízdu na kole, nebo ranní jogging je Praha 7 naprosto ideální.

Městská část Bubeneč a Letná – pražská Paříž

 • Bubeneč a Letná jsou jedinečné svým umístěním – doslova přeběhnete Letenské sady a ocitnete se na Pražském hradě s nádherným výhledem na celou Prahu. Tyto čtvrti patří k velmi oblíbeným. Žije to zde bohatým kulturním životem, uličky s bílou dlažbou, lemované stromy, dávají kolemjdoucím pocit, že jsou v Paříži.
 • Letenské sady se rozprostírají nad řekou Vltavou, jsou oblíbeným místem k odpočinku, ale i třeba k jízdě na bruslích.
 • Fotbalové fanoušky zase určitě potěší bezprostřední blízkost Stadionu Sparty na Letné.

Čtvrť zahrad – to je pražská Troja

 • Troji vévodí barokní zámek, který se nachází v bezprostřední blízkosti Zoologické zahrady. Návštěvníci v ní mohou pozorovat až 650 druhů zvířat z celého světa. V Troji se nachází i jediná pražská vinice Sv. Kláry, jež je součástí Botanické zahrady.
 • Tato zelená čtvrť je protkána cyklostezkami, které vás dovedou například až do Kralup nad Vltavou. Tyto stezky můžete stejně dobře využít i pro jízdu na kolečkových bruslích.

Industriální Holešovice – aneb čtvrť mnoha tváří

Holešovice jsou čtvrtí mnoha tváří. Od nepaměti patřily k rozvinutým průmyslovým částem Prahy. V poslední době je velmi populárním trendem využití starých továrních prostor pro alternativní workshopové projekty, nebo minimalistické kavárny.

 • Holešovice jsou jako stvořené pro moderní architektonické počiny, ať už se jedná o administrativní budovy nebo bytové novostavby.
 • Holešovickou chloubou je dozajisté největší pražský park Stromovka založený Přemyslem Otakarem II. Park se rozkládá na ploše 95 hektarů, a díky tomu poskytuje klidné místo k odpočinku každému návštěvníkovi. Oáza stromů, do kterých jsou zakomponovány vodní plochy působí tak, že člověk na chvíli zapomene, že je stále v Praze.
 • Příznivci kulturních akcí jistě znají Výstaviště Holešovice, kde se každoročně koná opravdu široká škála těch nejzajímavějších událostí, výstavami a veletrhy počínaje a koncerty konče.

Praha 7 je zelený úkryt ve středu velkoměsta

Těsná blízkost nejhezčího parku v Praze, výhled na Pražský hrad a Vltavu – to vše se skrývá v jedné z nejžádanějších pražských čtvrtí. Pokud se rozhodnete uniknout před rušným městem, vydejte se načerpat energii do jednoho z parků nebo ke břehům Vltavy. V této městské části naleznete vše, co velkoměsto nabízí.

 • kulturní i sportovní vyžití
 • skvělou občanskou vybavenost
 • pracovní místa
 • zeleň i kus přírody

Pro všechny, kteří milují ruch velkoměsta, návštěvy kaváren, restaurací a všechny výhody, které městský život nabízí, ale zároveň chtějí mít kousek přírody pro možnost sportu a rekreace na dosah, může být koupě bytu, právě v Praze 7, správným krokem ke spokojenému životu.

Zaujala vás tato lokalita? Chtěli byste se do této prestižní části hlavního města přestěhovat? Zajímá nás váš názor, podělte se s námi o vaše mínění.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *