Odstranění jizev? Praha skýtá nejširší nabídku provedení, které je ale nejlepší?

Obsah

Kliniky po celé ČR nabízí odstranění jizev, Praha, jakožto naše největší město, má v tomto oboru nejširší zastoupení. Techniky se liší, záleží hlavně na jednom důležitém faktoru. Přečtěte si, o jaký faktor jde, a zjistěte, jaké řešení pro vás bude nejefektivnější!

Odstranění jizev je podmíněno jejich charakterem

Skutečnost, jak jizva vznikla, ovlivňuje její vzhled a typ. Než se rozhodnete pro vhodný postup korekce, je třeba tento typ znát.

3 nežádoucí druhy jizev

Atrofické jizvyVtlačené oproti okolí.Způsobí je akné, neštovice a vyoperování různých kožních útvarů.
Hypertrofické jizvyVyvýšené nad okolní kůží.Vznikají po chirurgickém zákroku nebo zranění, obvykle popálením.
Keloidní jizvyVysedlé a zvětšené, přesahující prvotní zahojenou ránu.Způsobí je rozšíření vaziva hypertrofické jizvy.

Vzevření všech těchto typů se dá upravit tak, aby byly co nejméně viditelné.

5 základních způsobů odstranění jizev

  • Mikrojehličkování s vlastní krevní plazmou
  • Excize
  • Injekční zanesení kortikoidů
  • Kryalizace
  • Laser

Mikrojehličkování nastartuje vytváření kolagenu

Mikrojehličkami se do kůže nanese vaše plazma, která vyvolá produkci kolagenních a elastických vláken. Jizva se vyrovná a zvláční. Bolestivost je téměř nulová. Jehličky pronikají hodně rychle a proto téměř bezbolestně. Pro zvýšení komfortu se před procedurou může použít znecitlivující krém. Mikrojehličkování se hodí pro atrofický i hypertrofický typ jizev.

Excize rovná se ambulantní chirurgický zásah

Chirurg jizvu vyřízne a udělá jemnější sešití okrajů. Vytvoří tak nové podmínky hojení, čímž dosáhne lepšího výsledného efektu. Po výkonu je extrémně důležitá péče o čerstvou jizvu! Bolestivost ošetření se rovná nule díky lokální anestezii. Excize vyhovuje při hypertrofickém typu jizev.

Kortikoidy jizvu sníží a změkčí

Místně aplikované kortikoidy omezí vytváření vaziva. Transponují se malou jehličkou do zbytnělé tkáně, kterou budou svým působením postupně oplošťovat. Zákrok je neinvazivní a bezbolestný a vhodný pro hypertrofický a keloidní typ jizev.

Kryalizace zmrazí kůži

Kryoléčba spočívá v podchlazení zbytnělé tkáně tekutým dusíkem. Tkáň se následně sloupne a vyroste nová. Co se týče bolestivosti, ošetření klienti vnímají jako snesitelné pálení či štípání. Hodí se pro hypertrofické a keloidní jizvy.

Laser je nejšetrnější a nejefektivnější

Vlastnosti laserového paprsku umožňují citlivé a zároveň intenzivní působení. Paprsky vyvolají produkci kolagenu zespodu jizvy, což podněcuje její srovnání a stažení.

Bolest klienti téměř necítí. Při působení laseru na malé plochy není nutné používat znecitlivění; takové ošetření může pouze mírně pálit. U rozsáhlejších zákroků je vhodné aplikovat znecitlivující látku. Metoda vhodná pro atrofický, hypertrofický i keloidní typ jizev.

Jak hluboko do peněženky budete muset sáhnout

I tento faktor může při rozhodování hrát zásadní roli. Bohužel, přesná odpověď neexistuje, cena se různí případ od případu. Závisí na rozsahu jizvy, jejím stavu a stáří. Nicméně, zkušený dermatolog by měl být schopen po prozkoumání těchto podmínek sdělit nejlepší typ zákroku, jeho rozsah a potřebu opakování, a tím stanovit výslednou cenu.

Dobrá zpráva na závěr – odstranění jizev nemá žádná rizika

Respektive jen minimální. Například lokální anestezie může způsobit alergickou reakci. Stejně tak jód, který se používá k dezinfekci. Proto je velmi důležité sdělit lékaři veškeré alergie a intolerance.

Teď už znáte metody odstranění jizev a můžete v klidu vše zvážit.

Až půjdete na první konzultaci na kliniku, budete dobře připraveni.

Pánové často berou šrámy jako symbol tvrdosti, ženy je naopak považují za nepřítele krásy.

Má cenu zaplatit si vyhlazení jizvy, nebo menší projev “drsňáctví” neškodí ani u něžnějšího pohlaví?

Podělte se s námi v komentářích o váš názor!

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *