Jste dostatečně chráněni proti jednomu velkému riziku podnikání?

Podnikání je oblíbené hlavně díky velké svobodě a možnosti dělat téměř všechno, co jenom chceme. Můžeme realizovat jakýkoliv nápad. Když se nám podaří dobře zvládnout mnoho nástrah, může přijít velký úspěch. Jedním z problémů, který trápí celou řadu podnikatelů, jsou opožděné platby za faktury. Jak se tomu vyhnout a jaké jsou možnosti ochrany vašeho podnikání?

Nezaplacené faktury

Vystavíte několik faktur a předpokládáte, že je budete mít splacené nejdéle do měsíce. Jenže ani po měsíci se nic neděje a vám začínají scházet finance na běžný chod firmy. Nemůžete nakoupit nové zboží, výroba stojí, případně jsou v ohrožení platy. Nezaplacené faktury dokážou udělat pořádný nepořádek a zadělat vám na špatné spaní plné strachu o budoucnost.

Důležitost dobře nastaveného toku financí

Aby firma fungovala a dobře prosperovala, je nutné mít vyladěný tok financí. Jaké jsou přibližné měsíční náklady a jaké jsou výdaje. Platí to také pro živnostníky jednotlivce, kteří by si měli udržovat stabilní přehled o svém zisku a výdajích. Důležité je mít i jistou rezervu právě pro případ, že se někdo zpozdí s klíčovou platbou a vám by mohly scházet finance.

Pojištění

Neschopnost splácet faktury se může objevit kdykoliv. Odběratel se dostane do problémů a prostě nemůže splatit svůj závazek vůči vám. Naštěstí existují způsoby, jak se proti podobnému jednání ochránit. Jde o pojištění faktur až do hodnoty 250 000 korun. Firmy i jednotlivci si tímto způsobem často ošetřují klíčové faktury, jejichž nesplacení by mohlo mít neblahý dopad na celé podnikání. Problematikou ohledně platební neschopnosti se zabývá služba PojištěnáFaktura.cz, která nabízí vyřízení pojištění přes internet. Je to tedy otázka pár minut, jejímž výsledkem může být klidnější spaní a hladší chod celé firmy.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *