Do Nadace DRFG Davida Rusňáka přispěli zaměstnanci milionem

Fórum dárců sestavuje každoročně žebříček Top 25 nadací a fondů. Nadace DRFG se, díky své úspěšné činnosti v loňském roce, objevila právě na tomto seznamu. Na dobročinné účely totiž rozdělila celkem pět milionů korun, z toho milion poslali samotní zaměstnanci skupiny. Ředitel nadace David Macek byl přístupem zaměstnanců, kteří dobrovolně přispěli, naprosto nadšený a jejich podpory si velmi váží.  Finanční prostředky, které Nadace DRFG Davida Rusňáka poskytuje, tedy nepocházejí z dluhopisů a podílových fondů, ale z výnosů společnosti a také z osobních účtů pracovníků DRFG.

Macek také vyzdvihuje přístup zakladatele DRFG Davida Rusňáka, který má podle něj enormní vliv právě na jeho zaměstnance. Řídí se tím, že v období prosperity je dobré nezapomínat na ty, kteří se nacházejí v nouzi, a tedy potřebují pomoci. Zaměstnanci společnosti PROFORZA tento Rusňákův přístup vyslyšeli a před loňskými vánočními svátky pro Nadaci vybrali přes 150 tisíc korun.

Nadace DRFG umožní dětem z dětských domovů budovat vlastní život
 

Mezi projekty, které jsou pro nadaci DRFG zásadní, patří i výuka finanční gramotnosti a pomoc dětem v dětských domovech. Podílí se na spolupráci se společností yourchance a jedním z takových projektů je Začni správně. Společně s mentory systematicky pomáhají dětem z dětských domovů a pěstounské péče v přechodu z ústavu do běžného života. Mentoři s nimi probírají, jak sehnat bydlení nebo jak si najít zaměstnání. Díky tomu se jim podaří lépe začlenit do společnosti. Těm, kterým se to podaří, je udělována cena Bílá Vrána. V loňském roce ji získal Dalibor Havelka, který prožil kompletně celé dětství v jednom z dětských domovů. A protože mu nechyběla ctižádost, stal se českým reprezentantem v cyklistice, věnoval se jí už v domově. Kromě toho se zvládl vyučit hned v několika oborech. Když domov opustil neměl potíže sehnat si práci a začít žít a budovat svůj vlastní život.

Název investiční skupiny DRFG se skládá z iniciál svého zakladatele Davida Rusňáka, zbylá dvě písmena označují spojení Family Group.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *