Nepropadl vám náhodou certifikát k EET? Zkontrolujte to, hrozí pokuty

Drtivá většina podnikatelů má aktuálně zcela jiné starosti. Nový typ onemocnění, který se Českou republikou prohnal jako jedna velká lavina, napáchal celou řadu škod a řada firem nyní látá díry, které vznikly. Zatímco některé firmy se drží nad vodou, jiné už svůj boj s koronavirem bohužel vzdaly. I když je pochopitelné, že mají podnikatelé zcela jiné starosti, musí si pohlídat především EET. To je sice pozastavené, ale je možné, že jim EET certifikát Leeto prošel. Například jenom v únoru došlo k expiraci více jak osmdesáti tisíc certifikátů.

Aktuálně je elektronická evidence tržeb pozastavená až do konce letošního roku. K opětovanému spuštění systému má dojít začátkem příštího roku, kdy se spustí mimo jiné i 3 a 4 vlna EET, která se dotkne už prakticky každého podnikatele, nezávisle na jeho profesi nebo velikosti. Než se však tak stane, podnikatelé, jejichž se EET týkalo v minulosti, by si měli zkontrolovat platnost certifikátu, který si vygenerovali. Jak jsme zmínili, jenom letos v únoru expirovalo přes osmdesát tisíc pokladních certifikátů.

Vygenerujte certifikáty nové, jinak hrozí pokuty

Taktéž bylo zmíněno, že mají podnikatelé celou řadu jiných starostí. Přece jenom nový typ onemocnění napáchal řadu škod a látat vzniklé díry – to je finančně i časově náročné. Jenže i přesto by raději měli kontrolovat platnost svých certifikátů, protože je to může stát nemalé peníze. Pokud totiž nedojde k výměně, respektive k vygenerování nového certifikátu, budou uděleny nemalé pokuty.

Pokuta až ve výši půl milionu

Drtivá většina podnikatelů žije v domnění, že se certifikáty automaticky generují po uplynutí splatnosti toho původního. Jenže tak to nefunguje. Sami podnikatelé si musí certifikáty vygenerovat znovu a poté platby evidovat pod nově vygenerovaným certifikátem. Pokud to neudělají a pokud se přijde na to, že používají neplatné pokladní certifikáty, hrozí jim pokuta sahající až do půl milionu korun.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *