Jak ušetřit? Změňte dodavatele energií

Obsah

Kdo šetří, má za tři. Platí to i v běžných výdajích, jakými rozhodně jsou plyn a elektřina. Kromě obecných rad doporučujících šetřivý přístup, zhasínání a volbu energeticky úsporných přístrojů ale existuje ještě jedna rada. Jde o změnu dodavatele energií. Ceny totiž nejsou ani zdaleka všude stejné a ušetřit můžete několik stovek až tisíců korun ročně. Jak to funguje a proč není převod energií složitý? To se dozvíte v tomto článku.

Jděte levnějším energiím naproti

Nelíbí se vám čísla, jaká vídáte na vyúčtováních za energie? Změňte je. Prohlédněte si konkurenční dodavatele energií ve vaší oblasti a porovnejte ceníky za jednotky elektřiny či plynu. Možná budete překvapení rozdílem. Levná elektřina může ve výsledku znamenat značný rozdíl, a to hlavně v případě, že slouží i pro vytápění. Podobný přístup je vhodný i při hledání levného plynu.

Jednoduchý převod

Našli jste výhodnou nabídku u nového dodavatele a nevíte, jak postupovat dál? Řada lidí se převodu zbytečně bojí, protože si hned představí složitou byrokracii, vyplňování mnoha smluv a podobně. Jenže celý proces je mnohem jednodušší. Stačí kontaktovat nového dodavatele a přeptat se na nabídku, která většinou vychází z vašeho stávajícího vyúčtování u starého dodavatele. Záleží totiž i na tom, jaké množství energií odebíráte. Pokud se vám bude nová nabídka líbit, stačí podepsat novou smlouvu a dát plnou moc týkající se převodu. O všechno vyřizování se už postará váš nový dodavatel.

Lidský přístup

Bonusem při změně dodavatele energií může být získání společnosti s příjemnějším přístupem a lepším zákaznickým servisem. Jde sice o drobnost, ale při kombinaci s výhodnější cenou je už důvodů pro změnu hned několik. Tak zbytečně nečekejte a podívejte se na webové stránky https://www.epet.cz/, kde najdete všechny důležité informace.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *