Jak investovat, abyste v době dvouciferné inflace zachránili uspořené finance?

Mnoho z nás si poctivě po mnoho let spořilo. Pro sebe, pro děti, na horší časy. Inflace tří procent, která byla v uplynulých letech běžným ukazatelem, se ale dramaticky proměnila. Jak to dnes vyřešit a do čeho investovat?

Inflace na dvouciferném čísle. Zvykejme si

Na toto se nešlo připravit a nikdo z nás to nevidí rád. Současná situace v Evropě je velmi trýznivá a dopadá na každého z nás. Tříprocentní inflaci jsme byli schopni zvládnout, jelikož se naše spořicí účty a projekty pohybují nejméně na úrovni úroku sedmi procent. Co ale dělat nyní, kdy se očekává míra inflace na úrovni 16 až 20 procent? Jako možné řešení se jeví například investiční zlato. Budeme si muset zvyknout na to, že své finance bude třeba přeskupit. Investiční mince se zdají být dobrou volbou.

I deset procent bylo nemyslitelných

Ještě před několika lety se zdálo naprosto nemyslitelné, že by mohla být úroveň inflace na deseti procentech. Lidem taková situace připadala naprosto nemyslitelná a jen stěží si ji dovedli představit. Dnes je to realita každého dne a co je horší – naplňují se černé scénáře, které hovoří o tom, že míra inflace bude velmi rychle narůstat. Zdražuje ale vše, co potřebujeme k běžnému životu.

Zdražují všechny základní komodity

V současné době zdražuje vše, co potřebujeme. Zvedly se ceny energií, dramaticky zdražují základní potraviny. Ceny pohonných hmot se dostaly nad úroveň, kterou si mnozí lidé mohou dovolit. Zvyšují se výdaje a každodenní nákup nás stojí o mnoho procent více než v uplynulých letech. Je potřeba tomu přizpůsobit rodinné finance a chytře přesunout úspory tam, kde bude jejich cena i nadále růst.

Investice do zlata, nemovitostí, nebo třeba do historických vozidel, se v současné době zdá být dobrou alternativou ke spořicím účtům. V dnešní době je lepší splácet hypotéku než mít peníze, které ztrácejí na hodnotě.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *