Poskytněte zaměstnancům stravenky v té nejvýhodnější podobě

Mezi povinnosti zaměstnavatele vůči zaměstnanců patří i zajištění stravování. To je možné realizovat různými způsoby, mezi kterými si drží velkou popularitu stravenky. Pro společnosti, které nezajišťují zaměstnancům stravování přímo, se jedná o nejčastější způsob. Doba ale postupuje mílovými kroky a s ní se mění i podoba, kterou stravenky mají.

Seznamte se s e-stravenkou

E-stravenky mají vnější podobu klasické platební karty a v restauracích či obchodech se s nimi také stejně platí. Se skutečnou platební kartou se dá estravenka dokonce přímo spárovat. Odpadne tím starost o neustálou kontrolu zůstatku. Tím ale výhody estravenky pro zaměstnance rozhodně nekončí.

E-stravenku lze používat jako prostředek pro zasílání stravenek, stejně jako kartu, na kterou lze nahrát benefitní body. Jedná se tak o kartu, která doslova naplňuje popis „2v1“. Karta sama navíc automaticky strhává při placení peníze z toho správného účtu.

Za zmínku stojí rozhodně i šíře provozoven, kde lze e-stravenky uplatnit. Platit mohou zaměstnanci touto kartou v mnoha a mnoha restauracích, podmínkou je de-facto pouze to, aby restaurace disponovala platebním terminálem. E-stravenky jsou navíc akceptovány v naprosté většině velkých prodejních řetězců typu Lidl nebo Tesco.

Další výhodou je, že na rozdíl od mnoha jiných karet všeho druhu nemají e-stravenky platnost omezenou konkrétními daty. E-stravenka je platná po dobu dvou let od každého posledního nabití. Jinými slovy, dokud bude karta nabíjena, bude platit bez ohledu na to, jak dlouho už jí zaměstnanec má.

Výhody pro zaměstnavatele

E-stravenka tedy zjevně usnadňuje život zaměstnanci, kterému dává hodně možností. Je ale výhodná i pro zaměstnavatele? Odpověď je jednoduchá: rozhodně ano! V první řadě dokáže estravenka ušetřit zaměstnavateli peníze.

Rozdíl v čistém příjmu oproti situaci, kdy zaměstnavatel platí zaměstnanci příspěvek na stravování přímo, znamená u jednoho člověka pobírajícího mzdu až i několik set korun nižší odvody a daňovou zátěž. Zaměstnavatel tak ušetří za rok a u všech zaměstnanců opravdu velké částky.

E-stravenka je zkrátka win-win řešení, ze kterého profituje jak zaměstnavatel, tak zaměstnanec.

Zdroj obrázku: Viktoriia Hnatiuk / Shutterstock.com

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *