Proč je správce svěřenského fondu tak důležitý

Vybrat vhodného správce svěřenského fondu je naprosto klíčové. Proč tomu tak ale je? Na to se podíváme právě v tomto článku.

Svěřenský fond je robustní nástroj, který může posloužit v celé řadě situací. Nejčastěji se ovšem používá pro zajištění hladkého přechodu majetku na nového vlastníka. Kdo všechno je k tomu ale potřeba?

Důležité osoby

Základem svěřenského fondu jsou tři osoby – majitel, potenciální nový majitel a správce. Správce hraje velice důležitou roli. Možná důležitější, než by se na první pohled mohlo zdát. Především ve chvíli, kdy si majitel nemůže předání majetku sám ohlídat. Svěřenský fond na správci doslova stojí. Právě on totiž má zajistit všechny náležitosti, které s převodem majetku na nového vlastníka náleží.

Někdy se tedy stane, že správce by si rád také uzmul část spravovaného majetku. Sice se na první pohled může zdát, že okrást vlastníka fondu bude přece jednoduché, v realitě tomu tak ale není. Svěřenský fond na to pamatuje už od samotného začátku. Je to právně ošetřeno a zaneseno v zákoně. Takže se nemusíte bát.

Pozor na správce

Pokud ovšem budete svěřenecký fond používat jako závěť, je dobré si na výběr správce dát dobrý pozor. Vezměte si dostatek času na to, abyste svého správce dobře poznali. Jak jsme zmiňovali už výše, je to právě on, kdo drží ve svých rukou spoustu moci. Je tedy dobré dát otěže do rukou někomu, kdo se v tom dobře vyzná a kdo se vás nepokusí podrazit. Což může být v případě větších majetků velice těžké.

Pokud ale hledáte odbornou pomoc, pak pro vás máme zajímavý tip. Společnost Zenron vám totiž pomůže nejen se založením svěřenského fondu, ale také jeho případnou správou. Založení svěřenského fondu je s pomocí společnost Zenron velice jednoduché a také cenově přívětivé. Může si to tedy dovolit úplně každý. Nejen movití podnikatele nebo velké společnosti, které z různých důvodů svůj majetek chtějí do fondu vložit.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *