Stavíte nebo rádi cestujete „po vlastní ose“? Určitě využijete tažné zařízení k vozidlu

Šetřit peníze lze různými způsoby a stejně tak si lze různými způsoby i zpříjemnit život. Jedním z nich, který vám, jak ušetří peníze, tak usnadní život, je pořízení si tažného zařízení. Dky němu budete moci převážet vozík naložený sutí, stavebním materiálem, nebo třeba zapřáhnout karavan a vyrazit na dovolenou, stejně jako bezpečně a pohodlně převézt i několik jízdních kol. Záleží jen na vás, k čemu tažné zařízení využijete.

Několik typů tažných zařízení

Na výběr máte ze tří variant, které na svůj vůz necháte namontovat. Jsou to pevná, odnímatelná a otočná tažná zařízení. Nejlevnější je první varianta, která je napevno trvale namontována k vozu. Má také nejdelší životnost. Je ideální, když víte, že budete zařízení používat často a jde vám i o jeho cenu. Co se týče odnímatelného tažného zařízení, dělí se na ruční, pákové a automatické systémy. Ruční a pákové jsou odnímatelné, a přesto ekonomicky příznivé, určené pro občasné použití. Snadno se obsluhují a mají jednoduchou a spolehlivou konstrukci. Poslední, tedy otočné typy tažných zařízení, se řadí do luxusní třídy tažných zařízení. Jsou naprosto pohodlná a bezproblémová, nebyla dosud svým principem překonána. Lze je kdykoli a okamžitě připravena k funkci a nejenže jsou technicky dokonalá, ale mají i osobitý vzhled.

Podle čeho tažné zařízení vybrat?

Je důležité vědět, co budete přepravovat a jak často. Bude to karavan, přívěs pro koně, budete chtít přepravit lodní přívěs, nebo třeba přípojné vozíky nebo nosič na kola? Každé tažné zařízení má své přednosti a s volbou nejlepšího vám poradí např. prodejce, potažmo výrobce. Inspiraci najdete zde. K tažném zařízení budete potřebovat i příslušnou elektrosoupravu. I tu vám prodejce zařízení nabídne.

Zkontrolujte si, jak na tom váš vůz je

Bohužel, i když jde o výjimky, některá vozidla nejsou pro montáž tažného zařízení uzpůsobeny. Zjednodušeně lze říct, že nejsou konstruovány tak, aby snesly další zatížení. Proto si nejdříve ověřte, zda na váš automobil můžete nechat tažné zařízení namontovat. Jde o svislé zatížení a užitečné zatížení konstrukce. Důležité je znát i povolenou přípojnou hmotnost pro váš typ vozu.

Pokud vše proběhne, jak má, získáte od renomované firmy, která vám montáž provede, protokol o montáži. S ním stačí zajít na registr vozidel a nechat si jej zapsat do technického průkazu vozu.

Pořízení si tažného zařízení se vám rychle vrátí, zvláště, pokud jej budete často používat. Ušetříte za dovolenou, za vypůjčování vozidel s tažným zařízením nebo větších dodávek a podobně.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *