Cena zlata klesá jen krátkodobě. Zlatá horečka ještě jen přijde

V době koronavirové krize na jaře a začátkem léta rostlo zlato tak strmě, že získalo 30 % své hodnoty. Teď opět klesalo a dostalo se na své dvouměsíční minimum. Rozhodně to není stav, proč bychom zlatu měli přestat důvěřovat, neinvestovat do něj, či jej začít prodávat. Právě naopak.

Odborníci se shodují na tom, že je před námi zlatá horečka a zlato se v celé své kráse jako výhodná část investičního portfolia ještě jenom ukáže. Aktuální pokles ceny zlata je níž, a to je nutné brát jako příležitost nakoupit zlato levněji. Zájem o zlato v první polovině roku vyhnal jeho cenu až nad cenu 2000 dolarů za trojskou unci, což je naprostý historický rekord. Teď cena zase klesá, ale odborníci na investice jsou na tento trend zvyklí. I před prvním raketovým růstem ceny nejdříve cena zlata krátkodobě klesla.

Ztráta zhruba desetiny ceny zlata opět odstartovala zájem investorů o zlato

Levnější zlato teď vybízí investory k větším nákupu. Podle odborníků by se jeho cena mohla v letošním roce vyšplhat až na cenu 2300 dolarů za unci. Za posledních deset let se zlato stalo nejjistější položkou investičního portfolia.

Trh se zlatem je dnes jiným

Časy, kdy bylo zlato určeno jen pro velké investory, jsou dávno pryč. Dnes do něj investuje i běžný drobný střadatel. Hitem se vedle zlatých investičních slitků, kterým říkáme též zlaté cihly, staly rovněž investiční zlaté mince. Snadněji se nakoupí v nižší nominální hodnotě, přitom cena investičního zlata je stejná jak u slitků, tak u mincí.

TIP: Investiční zlaté slitky i investiční zlaté mince nakoupíte v e-shopu Zlate-mince.cz.

Kolik majetku držet ve zlatě?

Dřívější doporučení, držet ve zlatě 5 až 10 % majetku, už dávno neplatí. V dobách ekonomických krizí, ale i pandemií, je zlato jistotou, a tak mnozí do zlata ukládají až 90 % svých financí. A často se takto chovají rovněž drobní investoři. Ukládání peněz do bank nemá žádný smysl, a i dříve fungující spořicí účty dnes vyvolávají úsměv. Akcie jsou nejisté, a též méně rizikové portfolio umí pěkně zvednout adrenalin. Ani nemovitosti již nenabízí jistotu jako dříve. Zejména, pokud jsme vsadili na to, že nám budou vydělávat z pronájmu. Čas pro investiční zlato je tady a bát bychom se podle odborníků neměli ani stříbra. Jeho nákup je levnější a dá se předpokládat, že jeho cena poletí vzhůru ještě strměji, než tomu je u zlata.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *