Vhodný kancelářský nábytek může zvýšit produktivitu práce!

Pracovna i kancelář v první řadě musí být inspirativní. Respektive by měla být. Jak toho dosáhnout? Mimo jiné i volbou vhodného kancelářského nábytku.

Kancelářský nábytek by měl být funkční a estetický zároveň. I v kanceláři by stejně jako v jakékoliv jiné místnosti v domě měla vládnout harmonická a zároveň tvůrčí atmosféra. Ale zase ne nudná. Správně vybavená kancelář jejího uživatele dokáže vyhecovat k dobrým výkonům. Podobně jako sportoviště sportovce. I jemu přeci jde o výkon. A tomu všemu může být vhodný kancelářský nábytek nápomocen.

Investujte do ergonomické kancelářské židle

Základem vybavení každé kanceláře je kancelářská židle a kancelářský stůl. Obzvláště na kancelářské židli nešetřete. Obecně se dá říci, že čím více času na ní strávíte, tím kvalitnější by měla být. Tedy ergonomická, s područkami a s výškově nastavitelným sedákem i opěrkou hlavy, která poskytne adekvátní oporu vaší krční páteři. Ta totiž u sedavých zaměstnáních zlobí nejvíce.

Nepomíjejte ani kancelářský stůl

Patřičnou pozornost však věnujte i kancelářskému stolu. Ten samozřejmě musí pojmout vše, co při své práci musíte mít po ruce. K tomu by měl být bytelný, stabilní a snadno udržovatelný. Na trhu (například na e-shopu ajprodukty.cz) najdete kancelářské stoly různých materiálů a rozměrů. Malé vhodné pro notebooky i velké rohové, které pojmou několik monitorů najednou. Velké oblibě se těší psací stoly s ergonomicky tvarovanou deskou či manuálně nastavitelnou výškou. Co se materiálu týče, odolné a nenáročné na údržbu jsou především stoly s deskami z odolného laminátu.

Zaměřeno na úložné prostory

Zřejmě jste si všimli, že moderním pracovní stolům často chybí úložné prostory, tedy klasické šuplíky. Ty si však můžete pořídit zvlášť. Nebo si místo nich pořídit praktičtější a především objemnější skříň.Kancelářská skříň na rozdíl od malých šuplíků totiž v závislosti na modelu pojme naprosto vše, bez čehož se při své práci neobejdete, ale nemusíte to mít přímo na očích. On i pořádek na stole, jak ostatně v jednom z dílů Básníků studentům přednášel psycholog Miroslav Zajíc (Brojnštajnova metoda logického uspořádání předmětů na pracovní ploše), zvyšuje produktivitu práce.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *