Proč spolupracovat s personální agenturou?

Nábor zaměstnanců není zrovna snadná záležitost, která by navíc člověka nestála skoro žádný čas. Naopak. Zabere mnoho času, mnoho e-mailů, sebere mnoho nervů. Naštěstí do hry vstupuje personální agentura, která umí firmě po mnoha stránkách vypomoct. A to nejen s náborem zaměstnanců, ale s daleko širšími úkony, které je nutné v rámci fungování firmy vykonat.

Efektivní způsob, jak si usnadnit práci

Především velcí podnikatelé vědí, že delegování je cesta k úspěchu. Že pokud člověk skutečně přenáší práci, kterou dělat nechce, nemá na ni energii ani chuť, nýbrž se věnuje tomu, co ho naplňuje a baví, přinesou se kýžené výsledky. A na koho jiného delegovat personální stránku společnosti než na personální agenturu, která se o to postará a nabídne relevantní uchazeče o nabízenou pracovní pozici.

Zaměstnavatelé tedy vidí v personálních agenturách výhodu v tom, že se za krátký čas najde relevantní uchazeč o pracovní pozici.

I uchazeči o práci mohou s personální agenturou pracovat

Spolupráce s personální agenturou je však takzvanou „win-win” situací na obou stranách. Zatímco zaměstnavatelé mají hned k dispozici adepty o práci, kteří jsou zkušení a s vlastnostmi, jež potřebujete, na druhou stranu uchazeči o práci nemusí trávit hodiny času tím, aby hledali a následně také rozesílali životopisy do všech společností, které se jim alespoň částečně jeví jako atraktivní.

Pro uchazeče jsou personální agentury místem, kde se jim nabízí různorodá škála pracovních pozic, a to od těch obtížnějších po ty méně obtížné. Pohovor je možné provést se zkušeným konzultantem čili si ho můžete natrénovat nanečisto, pokud se obáváte, že byste po dlouhé době pohořeli (to se stává hlavně u těch, kteří po mnoha letech touží změnit práci).

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *