Airbnb si v roce 2018 vedl skvěle. Zájem o krátkodobý pronájem opět vzrostl

Začátek roku se obvykle nese v duchu bilancování nad uplynulou sezónou. Jak to v roce 2018 vypadalo na Airbnb? Z výkazů zveřejněných vedením je zřejmé, že se zprostředkovateli krátkodobých pronájmů nebývale daří. Když trojice zakladatelů (Chesky, Gebbia a Blecharczyk) službu v roce 2008 spustila, jistě netušila, že se právě zrodil fenomén, který zásadně ovlivní trh.

Počet ubytovaných hostů přesáhl 150 milionů

Více než 150 milionů rezervací – to je úctyhodné číslo. Ještě zajímavější je fakt, že jde o 50 % nárůst oproti předchozímu roku. V roce 2017 se přes Airbnb ubytovalo 100 milionů lidí a v roce 2016 „jen“ 80 milionů. Odborníci předpokládají, že letos platformu využije kolem 200 milionů hostů.

Nejoblíbenější destinace a další zajímavé statistiky

Kde se hosté přes Airbnb ubytovávají nejčastěji? Top destinací je ikonické San Francisco. Následuje kanadský Vancouver. Celkem je na platformě 65 tisíc aktivních měst.

Z výkazů dále vyplynulo, že aktuálně na Airbnb působí cca 640 tisíc hostitelů a 700 tisíc firem. Hosté si mohou vybírat ze 4 milionů nabídek.

Jak si Airbnb stojí v Česku?

Krátkodobý pronájem je rok od roku oblíbenější i u nás. Během období roku 2017 na Airbnb působilo 11 tisíc hostitelů a zájem o jejich služby projevilo 1 020 000 hostů. Průměrný výdělek hostitele činil 2 100 euro (cca 54 tis. Kč) a celkový roční příjem se vyšplhal na 75 mil. euro.

Největší zájem o krátkodobé ubytování v České republice mají Němci, Američané, Britové a Francouzi. Počet hostů meziročně stoupl o 52 % a v mimopražských lokalitách dokonce až i 108 %.

Zároveň lze pozorovat rostoucí míru profesionalizace. Správa pronájmu bytu pod taktovkou specializované firmy přináší pronajímatelům vyšší zisky a naopak jim dává volné ruce, protože se nemusí o nic starat.

Jednou ze společností, které se specializují na správu krátkodobého pronájmu, je např. Let Me Inn. Klientům průměrně zvyšují zisk o 20 – 50 %. Kolik jejich služby stojí, si můžete spočítat v rámci této kalkulace správy Airbnb.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *