Během pandemie se telekomunikace staly nezbytností

V uplynulém roce čelil svět výzvě v podobě globální pandemie, hospodářské krize, politických a sociálních nepokojů a prohlubující se klimatické krize. Sílila nutnost lidí mít vysokorychlostní internetové připojení, neboť všichni najednou vyžadovali stabilní internet pro home office, online výuku či nákupy a tato potřeba časem ještě zintenzivnila. A pro výkonné fungování je potřeba být připojený ke kvalitní a všudypřítomné telekomunikační infrastruktuře.

Rok 2020 byl pro Suntel Group rekordní z pohledu objemu dodaných služeb

Pandemie covid-19 započala unikátní epochu napříč společností. Navzdory tomu byl rok 2020 z pohledu poskytnutých služeb v rámci Suntel Group rekordní. Společnost markantně investovala do telekomunikační infrastruktury. Například na Slovensku se na počátku roku 2021 dovršila unikátní 600 kilometrů dlouhá páteřní optická síť FibreNet s více než 86 tisíci kilometry optických vláken.

„Rok 2020 byl pro nás z pohledu objemu dodaných služeb rekordní (pozn. 1,7 mld. Kč), nicméně jsme díky investicím do optiky a 5G očekávali ještě větší nárůst a poptávku. Díky pandemii nám vznikly značné komplikace v logistice po celé Evropě. S postupujícím očkováním v Evropě se nyní navracíme do normálu a jsme optimističtější,“, říká místopředseda představenstva Rusňákovy investiční skupiny DRFG Roman Řezníček.

Pro skupinu Suntel Group byl uplynulý rok rokem velkých změn. Důležitým námětem, který se vztahuje k oblasti telekomunikací a aktivně se řeší v celé Evropě, je intenzivní přechod k elektromobilitě. Suntel Group se pustila do spousty nových příležitostí a projektů v oblasti e-mobility a zelené energie, kde vidí velký potenciál.

Společnost Suntel Group ve Švýcarsku patří do TOP3

  • Firma Suntel Group je mezinárodní společnost poskytující telekomunikační servis pro výstavbu a provoz sítí ve Švýcarsku, Německu, Rakousku, České republice, na Slovensku a v Nizozemsku. Ve Švýcarsku zaznamenala meziroční růst o 100 %.
  • Zaměstnává přes 550 odborných pracovníků, kteří zabezpečují pohotovost 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Mezi klientelu Suntel Group patří nejvýraznější mezinárodní telekomunikační společnosti, například Vodafone, Salt, Huawei, Ericsson, O2, T-Mobile, Cetin a mnoho dalších. Zejména také společnost FibreNet s.r.o. – provozovatel pasivní telekomunikační infrastruktury na Slovensku, jejichž infrastrukturu a služby využívají regionální provideři, národní i nadnárodní telekomunikační operátoři i státní správa.
  • V říjnu 2019 se společnost zvětšila také o švýcarskou firmu Enkom. Tím získala kapacitu pro implementaci nejmodernějších firemních technologií a plánování sítí.

Autor: Michal Pecka

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *