Kde nakoupit euro na dovolenou?

peníze1

Ať už míříte na dovolenou za pár měsíců nebo za týden, v každém případě byste si měli vyměnit peníze. Nikde jinde na světě se totiž neplatí klasickými českými korunami, které my tak dobře známe. Ve většině zemí se platí eurem, a tak si prozraďme, kde nyní euro nakoupit, pokud se na dovolenou dříve nebo později chystáte.

V současné době jsou kurzy měn, respektivekurz eura, velice dobrý. Důvodem toho je velice silná koruna, která se rázem stala atraktivní pro velkou spoustu investorů. Abyste však euro skutečně směnili za tak výhodnou sumu, za jakou to sjednat lze, prozraďme si, kde tedy měnu proměnit.

Ještě je třeba úvodem říct, že hotovost v zahraničí byste měli mít vždycky po ruce. I když lze prakticky kdekoliv zaplatit cokoli kartou, najdou se místa, kde lze platit jen hotově. Nebo se mohou vyskytnout situace, v nichž jinak, než hotově zaplatit nemůžete.

Vyhýbejte se směnárnám zejména na letištích

Ptáte se, kde nakoupit euro za nejvýhodnější kurz? Rozhodně si euro nevyměňujte ve směnárnách na letištích, kde jsou kurzy opravdu přestřelené. Na letištích se nebojí kurzy zvednout, vždyť jsou si moc dobře vědomi toho, že na letištích vymění peníze jenom opozdilci nebo ti, kteří zapomněli a nemají jinou možnost.

Bohužel však lze říct, že směnárny obecně se nevyplácí. Většinou má řada směnáren rapidně přestřelené kurzy, bohužel.

Vhodné jsou banky, ale i specializované služby na webu

Když si však nemáte vyměnit peníze za eura ve směnárnách, kde k tomu má dojít? Co je výhodné? Oblíbená je třeba směna deviz u Citfin, kterou vyhledává stále více lidí, protože máte zde možnost nakoupit nebo prodat cizí měnu co výhodný kurz. Kromě toho se však vyplatí směnit si kurzy také v bankách, a to konkrétně třeba v Moneta Money Bank, bance Kreditas, České spořitelně nebo v Komerční bance. Ale kdo by pořád chtěl sledovat, jestli v daný moment má lepší kurz jedna banka nebo druhá?

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *