Světelná reklama je efektivní způsob, jak se zviditelnit

V marketingovém světě představuje světelná reklama velice důležitý nástroj, který je součástí rozsáhlého oboru signmakingu. Dávno jsou však pryč doby, kdy jste si mohli vybrat pouze z několika málo řešení, současný trh je rozmanitý a nabízí se vám pestrá škála druhů světelné reklamy. V následujících řádcích se na tento segment podíváme podrobněji, abyste si udělali představu o tom, co vám všechno nabízí.

V minulosti se jako světelná reklama používaly barevné světelné trubice, uvnitř nichž byl buď argon, nebo neon. Právě od toho se začalo těmto prvkům říkat neonové reklamy. V osmdesátých letech dvacátého století však na scénu nastoupily zářivky a výbojky, ale i ty jsou už nyní vytlačovány, neboť si výrobci světelných reklam oblíbili LED diody vyznačující se dlouhou životností, okamžitou svítivostí a úsporným provozem.

Jaké druhy světelných reklam existují?

Setkáte se s opravdu nespočetným množstvím světelných reklam. Současné výrobní technologie navíc umožňují vyrobit takový propagační nástroj, který vám bude vyhovovat velikostí, tvarem, ale i barvami.

Jako první se vám nabízí jednostranné a oboustranné panely, jejichž korpus je tvořen z kvalitního hliníku, případně odolného plastu. Jednostranná varianta se instaluje přímo na stěnu nemovitosti, oboustranná zase kolmo k ní.

Působivé jsou světelné znaky a loga, která jsou různě tvarovaná. Opět bývají vyráběná buď z plastu, nebo kovu. O podsvícení se zpravidla stará neon či LED. Záleží na tom, k jaké metodě se konkrétní výrobce přiklání.

Velice zajímavým světelným řešením jsou hranou nasvětlené desky. Co si pod tím představit? V podstatě se jedná o plexisklovou desku nasvícenou z hrany. Co se grafického návrhu týče, ten bývá vytvořen zpravidla gravírováním. Jakmile se reklama rozsvítí, gravírované kontury se prozáří a výsledek je excelentní. Dále se můžete setkat s prořezávanými panely a plexintarziemi.

U čerpacích stanic a obchodních domů narazíte na totemy, pylony a světelné věže. Buď jsou tedy na nich zobrazené ceny paliva, nebo loga jednotlivých obchodů, které se v nákupním centru nacházejí.

Zapomenout nesmíme ani na moderní LED řádkové panely a LED obrazovky. U druhé zmíněné varianty je ta výhoda, že můžete zobrazit i různé fotky a videa, neboť se grafika prezentuje na obrazovkách obřích rozměrů. Závěrem ještě musíme zmínit 3D nápisy a písmena, jež se montují na budovy, ale i do interiérů.

Kdo se na světelné reklamy zaměřuje?

Jestliže hledáte specialistu na světelnou reklamu, podívejte se do pestrého produktového portfolia společnosti PROST – orientační systémy s.r.o., která vám dokáže vyhovět po všech stránkách. Při výrobě dbá na to, aby byly materiály vskutku kvalitní a dlouhotrvající. Sice je počáteční investice do světelné reklamy vyšší, nicméně měli byste myslet na to, že se jedná o dlouhodobou investici.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *