Cena zlata je vysoko, vyplatí se prodávat i mince

Cena zlata dlouhodobě roste už nějaký ten čas a opačný trend se nepředpokládá – přece jenom zásoby zlata se tenčí. To z něj dělá skvělou investiční příležitost, ať už ve formě slitků, nebo třeba mincí. Nyní se mohou všichni investoři, kteří v minulosti do zlata investovali, radovat. Jeho cena je dost vysoká.

Cena zlata rapidně roste již od začátku letošního roku. V současnou chvíli je podle odborníků nejvyšší za posledních 7 let. Krátké výkyvy v hodnotě jsou, může za ně například kurz koruny. Slovensko a jiné země platící eurem nic takového řešit nemusí, ale jezdit prodávat do zahraničí je zbytečné. I to je samozřejmě možné, zlato prodáte kdekoliv, ovšem stačí pouze podívat se na internet na aktuální cenu a graf, na němž uvidíte, zda zrovna klesla, či vystoupala vysoko.

Zároveň je vhodná doba na prodej mincí

Kromě zlata je vhodné prodávat i mince, a to nejen ty zlaté. Některé staré československé či rakouské mince mají vyšší hodnotu než zlaté, co se dnes vydávají ve velkém nákladu. Máte doma také nějaké mince? Nezáleží na tom, zda jich je pár, nebo celá sbírka. Pražská mincovna vám dává jedinečnou šanci zjistit, jakou mají hodnotu. Třeba zjistíte, že doma ukrýváte poklad!

Přijďte na ocenění mincí 3.4. v Obecním domě

První pátek v dubnu, 3.4., budou v prodejně Pražské mincovny v Obecním domě vedle Prašné brány přední odborníci na numismatiku. Konkrétně jde o Ladislava Křečka a Alexandera Schwab-Trau z numismatického domu Schoeller Muenzehandel ve Vídni. Oba mluví česky, takže z jazyka nemusíte mít strach. Od 10:00 do 15:00 budou připraveni nezávazně a zdarma ocenit vaše mince. Přijít můžete kdykoliv, pouze v případě, kdy máte větší sbírku (10 a více mincí), se raději objednejte na konkrétní čas. Nebudete zdržovat ostatní.

Jestli nakonec své mince či zlato prodáte, nebo ne, je pouze na vás. I kdybyste prodej neměli v úmyslu, ocenění mincí zdarma je skvělá příležitost, jak zjistit, co doma skrýváte.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *