5 tipů, které pomůžou vašemu webu uspět

Pokud si vlastní web teprve zakládáte, ale i v případě, že už ho máte, věnujte pozornost následujícím 5 oblastem. Pomůžou zvýšit vašemu webu návštěvnost a vám usnadní jeho správu.

1. Pěkné stránky v mobilu i tabletu

Při vybírání šablony pro váš web myslet na to, aby byla responzivní. Uživatelé používají mobilní zařízení čím dál častěji. Odhady uvádějí, že zhruba 51 % všech uživatelů nyní sleduje stránky výhradně na svých mobilech či tabletech. Google proto v posledních letech přechází na tzv. mobile-first indexing. To znamená, že robot bude primárně procházet mobilní verzi stránky a její absence má za výsledek negativní hodnocení.

2. Web na vlastní doméně

Doména posílí vaši značku i pozici ve vyhledávání a její výběr bude mít přímý dopad na popularitu webových stránek. Každou minutu na internetu přibude přibližně 380 nových webových stránek a ta vaše bude soupeřit s ostatními o návštěvníky. Dobře znějící doména působí profesionálně, důvěryhodně, snadno se pamatuje a jasně určuje, čemu se vaše firma věnuje. Správně zvolená doména vám zaručí, že si vás návštěvníci zapamatují, snáze vás na internetu naleznou a získáte i vyšší pozici ve vyhledávačích. U nás je to nejčastěji Seznam a Google.

3. Přehlednost a moderní vzhled stránek

Přehledné webové stránky jsou úspěšné nejen u návštěvníků, ale také vyhledávačů. I ty upřednostňují hodnotné informace a snadnou orientaci na webu. Důležité je dobře připravené menu, přehledná navigace a jednoduchá struktura. Všechny tyto body přispívají k uživatelsky přívětivému prostředí, ale také příznivějším výsledkům z hlediska SEO. Neméně důležitý je kvalitní obsah, který obsahuje klíčová slova. Vyhledávače se snaží dlouhodobě upřednostňovat weby, které nabídnou uživatelům kvalitní a unikátní informace.

4. Statistiky

Důležité je sledovat nejen základní údaje návštěvnosti (například počet unikátních návštěv nebo informace o zobrazení za posledních 30 dní), ale i to, jak se tyto ukazatele dlouhodobě vyvíjí. Pokud zjistíte příčiny růstu, nebo naopak poklesu, můžete s nimi lépe pracovat. Ze statistik se dozvíte, jaké stránky jsou nejnavštěvovanější, kolik návštěvníků stránky navštíví a z jakých stránek na Váš web přicházejí. Všechny tyto údaje pak můžete využít ke svému prospěchu.

5. Mobilní editor

Stránky byste měli být schopní upravit kdykoliv a kdekoliv. Napíšou vám zákazníci negativní zpětnou vazbu na chybnou cenu na vašem e-shopu nebo chybu v textu? Pokud můžete stránky spravovat pomocí mobilního editoru, vše dokážete opravit okamžitě i cestou na dovolenou.

Všechny tyto možnosti vám nabídnou webové šablony Webnode, na kterých si můžete web založit zdarma. Celý systém dá přirovnat k online prezentaci, kdy si postupnými kroky tvoříte obsah podle vlastních představ. Najdete zde desítky připravených šablon různých zaměření, které si můžete přizpůsobit dle vaší libosti. Díky jednoduchému editoru zvládne vlastní webové stránky založit a následně i spravovat opravdu i úplný začátečník. Pokud si přece jen nebudete vědět rady, česká podpora je připravená vám poradit s jakýmkoliv dotazem.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *