GPS sledování vozidla má celou řadu výhod

V mnoha firmách se používá speciální systém pro sledování vozidel, protože pomáhá optimalizovat náklady na vozový park. Pokud ještě nepoužíváte GPS lokátor pro svou flotilu, měli byste nad ním pouvažovat, protože vám nejenže ušetří spoustu peněz, ale také vám usnadní práci, například vám automaticky generuje knihu jízd, informuje o stavu baterie, upozorní na potřebný servis a podobně. V následujících řádcích vám prozradíme všechny výhody, které vám tento systém dokáže přinést.

V současné době se GPS sledování vozidla nepoužívá jen kvůli tomu, abyste sledovali, jestli pracovníci využívají automobil k osobním účelům. V neposlední řadě totiž zvyšuje zabezpečení, protože v případě krádeže automobil snadno dohledáte.

Jak GPS systémy fungují?

Princip fungování je docela jednoduchý. V automobilu je zabudovaný GPS lokátor, jenž pravidelně monitoruje polohu pomocí GPS přijímače. Skrze GPRS modem jsou data odesílána na server, který je potom zpracovává. Ze získaných informací se vzápětí zpracovává elektronická kniha jízd, ale také můžete získat přehled o tom, jak jednotliví řidiči jezdí, jakou mají spotřebu, jestli nepřekračují rychlost a podobně.

Výhod, které vám GPS lokátor pro kamiony i osobní vozidla přinese, je opravdu nespočetné množství, a proto vyjmenujeme jen ty hlavní:

  • Znáte aktuální polohu všech automobilů. 
  • Snížíte náklady na vozový park. 
  • Nemusíte psát knihu jízd, neboť se automaticky generuje. 
  • Zlepšíte logistiku a zefektivníte práci. 
  • Zabráníte černým jízdám a krádežím pohonných hmot.

Jaký systém vybrat?

GPS systém má v nabídce značka Positrex))), která vyvíjí monitorovací systémy, a to jak hardware, tak i software. Vhodné jsou pro osobní automobily, nákladní vozidla, motocykly, zemědělské stroje i stavební vozy. Systém se vyrábí v Náchodě, takže se jedná o vskutku český produkt.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *