Hodnocení firem vám pomůže najít nové zaměstnání

Přemýšlíte nad změnou svého zaměstnání? Možná i vám, stejně jako mnoha dalším lidem ve vaší situaci, pomůže hodnocení firem a reference společnosti, kde se chystáte poslat svůj životopis. Co vám o firmě prozradí?

Informace, které pracovní inzerát nenabízí

Většina firem se při náboru nových zaměstnanců snaží ukázat v trochu lepším světle, než jaké doopravdy představují. Zatímco v inzerátu na pracovní pozici se dozvíte, že zaměstnavatel podporuje home office, firemní zkušenosti vám prozradí pravý opak. Najednou tak máte zcela přesný vhled do fungování dané společnosti, do jejího zákulisí. Můžete si již sami udělat názor na to, jak bude vypadat vaše budoucí spolupráce v případě, že se rozhodnete nové místo vzít.

Jaké máte požadavky?

Už víte, co je pro vás v budoucím zaměstnání klíčové? Bude se jednat o příležitost využít cizí jazyky, které ovládáte? Nebo dáváte přednost možnosti kariérního postupu z vaší pozice? Zatímco někteří zaměstnanci si pochvalují pružnou pracovní dobu, jiní kladně hodnotí práci v mezinárodním prostředí. Každý má zkrátka jiné požadavky. Firemní zkušenosti vám pomůžou najít firmu, která vyznává stejné hodnoty jako vy.

Hodnocení vašich kolegů

Zatímco v pracovním inzerátu se dozvídáte informace od vrcholného managementu, hodnocení firem nabízí vhled do interního fungování firmy. Toto hodnocení je vypracováno na základě pohledu reálných zaměstnanců. Již dopředu tak víte, jaké zázemí ve firmě panuje. Budete vědět, jaké názory sdílí vaši budoucí kolegové, a jakou firemní kulturu společnost představuje. O tom, jaký si uděláte na každou jednotlivou firmu z vašeho listu finální názor, pak samozřejmě rozhodujete jen a jen vy.

Přejete si najít nové zaměstnání ve firmě, která sdílí stejné hodnoty jako vy? V práci trávíme podstatnou část dne, je proto více než důležité, abyste našli uplatnění nejen pro své profesní znalosti, ale abyste se pohybovali v kolektivu, který je pro vás přínosný.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *