Investujte do nízkoenergetického bydlení a žijte “eco friendly”

Stále více a více lidí začíná přemýšlet nad jejich stylem života. Donutily nás k tomu globální problémy, také klimatické změny, o kterých se neustále vedou dlouhé diskuze. Lidé dnes chtějí žít v souladu s přírodou víc než kdykoliv jindy. Ostatně nutí je k tomu i zákon. Například vloni vešla v platnost vyhláška, že se smí stavět jen nízkoenergetické domy a ekologičtější typy bydlení. Když tedy lidé chtějí investovat do vlastního bydlení, nízkoenergetické bydlení je řešení. A je to skvělé řešení!

Domy s nízkou energetickou spotřebou

Pokud by vyhláška nevešla v platnost, asi bychom dále stavěli takové domy, jaké se stavěly před padesáti lety. Problém by však byl nejen v tom, že by planeta postupně chátrala, ale také by plakala naše peněženka. Dříve si totiž řada lidí při stavbě domů neuvědomovala, jak vysoké budou náklady spojené s energiemi. Zatímco domy stavěné před několika desítkami let trápí velké úniky tepla a planetu zase emise vypouštěné při vytápění, nízkoenergetické domy se radují z nízké energetické náročnosti. A těm tleská i sama planeta.

Obecně lze říct, že nízkoenergetické domy stavěné společností ORCAN GROUP jsou šetrné k životnému prostředí. Mají nízkou uhlíkovou stopu, využívají se především kvalitní a nejlépe obnovitelné materiály, jež jsou zároveň recyklovatelné a energeticky využitelné. I z toho důvodu je většina nízkoenergetických domů v podobě dřevostaveb.

Vytápění solárními panely nebo tepelnými čerpadly

Zatímco domy stavěné před padesáti lety mají ten problém, že při vytápění vypouští do vzduchu nebezpečné a pro planetu toxické emise, nízkoenergetické domy takové problémy netrápí. Jejich zdrojem vytápění jsou totiž většinou solární panely, které se umístí na střechu rodinného domu. Nebo za vytápěním stojí tepelné čerpadlo, které je taktéž ekologické a úsporné opatření.

Co vás asi potěší, tak fakt, že na oba dva ”otopné systémy” lze získat dotaci sahající až do výše padesáti procent způsobilých výdajů. Dotační program Nová zelená úsporám je stále plně funkční.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *