Pokuty sahající do milionů. Pozor na dodržování zásad BOZP

Každý podnikatel má řadu povinností, které zkrátka musí dodržovat a brát v potaz. Řada z nich se týká bezpečnosti práce a také požární ochrany. Podle posledních průzkumů se však mezi námi najde nespočetně mnoho lídrů společností, kteří o bezpečnosti práce nemají ani zdání. Právě těm hrozí nemalé pokuty hned, co přijde kontrola ze státní správy k nim do podniku. Před kontrolami vás však může ochránit firma Extéria, o které se dočtete v referencích na internetu.

Zaklepání, které nahání husí kůži

Kontroly do podniků sice mohou chodit neohlášeně, ale většinou to nedělají. Tedy pokud do podniku nepřijdou za základě anonymního udání. V takovém případě nemají tendenci se hlásit a majitel společnosti tak může být nemile zaskočen, když mu na dveře podniku zaklepe kontrola, se kterou nyní nepočítal.

Bohužel i takové scénáře se dějí a bohužel nemají zrovna dobrý konec, tedy pokud si to vezmeme z pohledu podnikatele. Při zjištění, že v podniku nedochází k dodržování toho, co by dodržováno být mělo, dochází k udělení pokut, jež se mohou dostat až do milionových výšin.

Jste právnickou nebo fyzickou osobou?

Výše udělené pokuty se odvíjí od několika věcí. Předně od toho, jestli jste právnickou nebo fyzickou osobou. Také je rozdíl mezi tím, zdali došlo k porušení předpisů v rámci bezpečnosti práce nebo případně v rámci požární ochrany (v tomto případě neuděluje pokuty státní správa, ale hasiči, kteří mohou tak přispěchat na základě anonymního udání).

Máte čas na nápravu škod

Co je důležité poznamenat, tak to, že po odchodu kontroly z vašeho podniku máte několik dnů, týdnů či měsíců na nápravu škod. V případě, že během stanoveného termínu nenapravíte to, na co jste byli upozorněni, pokuty se můžete dočkat opětovaně. V této situaci se nabízí otázka – máte to vůbec zapotřebí?

Ať už by se vás týkala pokuta v řádech statisíců nebo byste opravdu dostali pokutu sahající do milionů, v žádném případě si ji “za rámeček” nedáte. Nebo na ni snad budete rádi vzpomínat?

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *