Jak rychle získat peníze?

Obsah

S rostoucí inflací a zvyšujícími se náklady na život se více a více lidí potýká s problémem, jak poplatit všechny potřebné účty. Pokud se dostanete do situace, kdy okamžitě potřebujete hotovost, ale výplata je v nedohlednu, máte několik možností.

Prodej věcí

Nejjednodušší je prodej nepotřebných věcí. Zvažte, jak moc skutečně používáte automobil a zda nebude lepší využít výkup auta, díky kterému získáte peníze prakticky ihned. Výkup dodávek je také rychlé a bezstarostné řešení. Stejně tak se můžete vzdát staré elektroniky, nenošených šperků či oblečení či třeba hudebních nástrojů, na které se stejně jen práší.

Záloha a další práce

Zaměstnavatel vám může poskytnou zálohu na mzdu. Tu následně splatíte z výplaty v den jejího vyplácení. Případně existuje několik legálních vedlejších zaměstnání a brigád, kde se pracuje s tzv. okamžitou mzdou. Většinou jde o přepravu cestujících, úklid nebo doručování zásilek.

Pronájem a předplácení služeb

Pokud máte volný rekreační objekt, nebo třeba i jen samostatný pokoj a žijete v lukrativní lokalitě, můžete prostor nabídnout ke krátkodobému pronájmu. Předtím si ale zkontrolujte místní vyhlášky, abyste se nedostali do problémů se zákonem.

Předplácíte si tarif u mobilního operátora, Netflix, Spotify a další služby, bez kterých se na nějakou dobu obejdete? Zrušte je, nebo se poohlédněte po výhodnějších nabídkách. S největší pravděpodobností ale zjistíte, že tyto služby vlastně vůbec nepotřebujete.

Půjčka

Půjčka by měla být až poslední možnost a měli byste si ji vzít jen tehdy, když víte, že je vaše špatná finanční situace jen dočasná a budete v budoucnu schopni ji splácet. Spíš než bankovní půjčku zkuste využít hotovostní zálohu z kreditní karty, která vás vyjde o něco levněji. Pokud máte špatnou platební historii nebo patříte mezi rizikové klienty, nabízí se nebankovní půjčky. Obvykle se vyplácejí velmi rychle, avšak za cenu vyšších úroků a poplatků.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *