Jak si vybrat ten nejvhodnější regál?

Regály mají svou nezastupitelnou úlohu nejen v domácích či profesionálních dílnách, ale rovněž i v obchodech, skladech a na mnoha dalších místech. Vzhledem k tomu, že jich existuje celá řada druhů, je vhodné si jednotlivé modely trochu představit, abyste snad nekoupili zajíce v pytli.

Nejde o nic drahého

Předně je dobré si říci, že regály nejsou obvykle příliš drahé, tedy pokud si nechcete doma zařizovat konsignační sklad. Na rozdíl od jiných typů nábytku se v podstatě jedná o jednoduché a maximálně praktické konstrukce.

Regálové systémy však nemají jednotný vzhled a nevyrábí se pouze z jediného materiálu. Na to je potřeba při výběru pamatovat, jelikož ne každý model vám může vyhovovat. Systémy je možné rozdělit do tří základních skupin na složené, variabilní a nástěnné.

Druhy systémů

Složené regálové systémy jsou v podstatě základem. Víceméně se jedná o neměnné konstrukce, které nelze jakkoliv upravovat, a to v žádném smyslu. Stručně řečeno, takový regál nepředěláte.

Přesný opak se dá říci o variabilních verzích, které se dají upravovat podle libosti. Je možné jim přidávat, ale i ubírat poličky. Rovněž se snadno rozšiřují, případně spojují s regály stejného typu.

Složené i variabilní modely mohou být jak samostojné, tak i nástěnné. Nástěnné regály mají tu výhodu, že nezabírají žádné místo na zemi. Někdy je takové řešení nejefektivnější.

Nejčastěji používané materiály

Regály je potřeba vybírat i podle použitého materiálu. Ne všechny se totiž hodí do každého prostředí.

Kov se nejčastěji používá pro modely vhodné do dílen. Kov je totiž pevný, stabilní a jen tak něco ho nepoškodí. Regály z takovéto suroviny jsou tedy ideální k uložení nářadí a různých pomůcek určených pro práci. Ovšem pozor, kov je náchylný ke korozi, takže není dobré mít takový regál ve vlhkém prostředí.

Standardně se dnes vyrábí i regály ze dřeva. I ty jsou docela bytelné, ale často i vizuálně zajímavé. Nejčastěji se používají v obchodech, případně v malířských ateliérech. Rovněž ani dřevo si příliš netyká s vodou.

Voda naopak vůbec nevadí plastovým regálům. Proto najdou své uplatnění třeba ve vinných sklípcích. Není však moudré je používat někde, kde svítí hodně sluníčka. Plast se může začít deformovat.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *