Jak ušetřit za topení? Kupte dřevěné pelety ve správný čas

Potřebujete topivo pro další sezónu, ale myslíte si, že na jaře není vhodný čas k nákupu dřevěných pelet? Je to přesně naopak, protože během jarních měsíců můžete výrazně ušetřit a zásobit se topivem za výhodné ceny. Proč zvolit právě pelety ze dřeva a jak nakoupit co možná nejlevněji?

Dřevěné pelety jsou levným a pohodlným řešením

Všechny pelety se vyrábí pouze ze dřeva. Na základě certifikované kategorie je posuzována jejich kvalita a výhřevnost. Pro použití do automatických kotlů v domácích podmínkách jsou nejvhodnější dřevěné pelety A1 vyrobené pouze ze dřeva bez zbytků kůry. Ještě o něco levnější je kategorie B, ale v tomto případě se v peletách nachází drobné nečistoty, které jsou důvodem většího množství popela při spálení.

Výhodou dřevěných pelet je jejich praktické balení. Nejčastěji se setkáte s plastovými pytli. Díky tomu se s nimi snadno manipuluje a skladování je čisté. Navíc jde o obnovitelný zdroj, takže je tento druh paliva i svým způsobem ekologickou variantou. Perfektně se hodí zejména do automatických kotlů, kde jsou dávkovány podle potřeby.

Jak levně nakoupit pelety?

Když víte, jak na to, dokážete na nákupu dřevěných pelet ještě více ušetřit. Základem je hlavně správné načasování. Během jarních měsíců a začátkem léta jsou totiž ceny často o poznání nižší v porovnání s hlavní sezónou na podzim. Vzhledem k praktickému balení nakoupené zásoby bez problémů přečkají do chvíle, než budou potřeba.

Ke snížení ceny pomáhá také výběr prodejce v dostupné vzdálenosti. Hodí se i využití slev na dopravu při nákupu většího množství kusů a podobně. Pečlivě si propočítejte, jaká je běžná spotřeba, ať objednáváte najednou, čímž opět ušetříte. Topení s dřevěnými peletami je při dodržení všech těchto věcí a vyhledání dobrého dodavatele jednou z levnějších variant pro zajištění tepla na zimu.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *