Jaký je přínos výstavby zapuštěného bazénu na zahradě u domu?

Obsah

Jaro je ideálním obdobím pro realizaci venkovního bazénu na zahradě u rodinného domu, chcete-li se v něm koupat už během letošní sezony. Jako nejlepší řešení se přitom jeví volba zapuštěné varianty, tento typ bazénu totiž přináší hned několik výhod.

Dlouhá životnost a vysoká odolnost

Nadzemní bazény jsou často nepříliš kvalitní, zejména pokud jde o jejich konstrukci. Obvykle vydrží jen pár let a pak je nutné je opravit, v horším případě musíte přistoupit k jejich úplnému odstranění. Zapuštěné bazény oproti tomu vydrží klidně desítky let, pokud jsou samozřejmě dostatečně kvalitně provedené. Tím mám na mysli zejména konstrukci. Z tohoto pohledu představují skutečně precizní řešení bazény vypláštěné těžkou fólií, tedy materiálem, který je stabilní a pevný, zároveň ale dobře tvarovatelný, takže se z něj dají vytvořit bazény v různých velikostech a tvarech. Jejich vzhled díky tomu můžete plně uzpůsobit vašim potřebám a prostorovým možnostem pozemku.

Atraktivní vzhled

Zapuštěné bazény zdaleka tolik nenarušují exteriér vaší domácnosti. Lépe zapadnou do koncepce zahrady. To platí především pro přelivové bazény, potažmo pak zapuštěné skimmerové bazény. Oba dva typy mají filtrační jednotku, rozdíl však spočívá ve způsobu přívodu vody do filtrace. Přelivové bazény k tomu využívají postranní kanálky, skimmerové bazény pak mají otvory přímo ve stěnách, což umožňuje účinné filtrování i tehdy, nesahá-li voda až po okraje.

Zastřešení

Zapuštěné bazény se dají využívat nejen během letní sezony a za pěkného počasí. Stačí k nim objednat vhodné zastřešení a vyhřívání a lze se v nich koupat prakticky celoročně. Tím se ospravedlňují vyšší pořizovací náklady v porovnání s nadzemními modely.

Prodejce

Stylovou ukázkou je nepochybně bazén ALBIXON. Firma ALBIXON realizuje zahradní bazény již dlouhá léta, má za sebou výstavbu stovek zapuštěných bazénů, přelivových i skimmerových. Nabízí kompletní výstavbu a servis. Kromě bazénu zajišťuje také provedení bazénového zastřešení a prodej bazénového příslušenství.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *