Kdy se vyplatí najmout si advokáta?

Obsah

V našem životě se mohou vyskytnout situace, které se vám zdají složité. Prodej vozu, pronájem bytu, přepis majetku na osobu blízkou – to všechno jsou situace, které budou vyžadovat písemnou formu. Sepsat smlouvu ale nemusí být jednoduché, protože stačí jedna špatná formulace a všechno se otočí proti vám. Kdy je dobré využít služeb odborníka? Zkušený advokát sice stojí peníze, umí ale ušetřit spoustu starostí.

Hrozí vám vězení

Pokud jste obvinění z trestného činu, který může skončit tak, že půjdete do vězení, vždy je dobré obrátit se na advokáta. Ten vám může poradit, jak máte vypovídat, abyste si odnesli co nejmenší možný trest.

Hrozí výrazná finanční ztráta

Mohli jste něco poškodit nebo rozbít, ztratit nebo zapomenout – to všechno může znamenat poměrně vysoké finanční prostředky. Možná si myslíte, že další výdaje na právníka jsou zbytečné. Není to pravda. Díky právníkovi můžete nakonec ušetřit.

Zranění těla

Mezi běžné situace patří, že se stane nehoda, se kterou je spojeno zdraví ostatních – automobilová nehoda, kousnutí někoho vaším psem, zranění na vašem pozemku apod. I když máte pojištění na některé z těchto situací, vyplatí se poradit s právníkem. Ten se může hodit také v případě, že jste to vy, kdo byl poškozen.

Složitý rozvod

Většina lidí je přesvědčena o tom, že zvládnou rozvod spravedlivě a bez právníka. Většinou to ale není pravda. Pokud si váš bývalý partner našel právníka, je vhodné opatřit si ho také. Pokud navíc rozvod ovlivňují další skutečnosti, jako je domácí násilí nebo složitá finanční situace, právní pomoc se rozhodně také hodí.

Dědictví

Dědictví může být příjemné, ale také nepříjemné. Ne vždy je jasné, jaká vám vyplývají práva a povinnosti. Než něco přijmete nebo odmítnete, poraďte se se svým právníkem. Ten se může hodit taktéž v případě, že spravujete dědictví někoho jiného (například vašich dětí). Mohou se vyskytnout daňové či jiné problémy. Je dobré znát svá práva a povinnosti předem než odstraňovat případné chyby.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *