Nábytek do dětského pokoje – Jaký by měl být?

Vybavení dětského pokojíčku nábytkem patří mezi jedny z nejzásadnějších úkolů každého rodiče, dobře vybavený pokoj totiž dokáže dítěti zpříjemnit první roky jeho života. U dětského nábytku hrají prim čtyři hlavní kritéria – vzhled, pohodlnost, praktičnost a bezpečnost. Nábytek do dětského pokoje by se tak měl dítěti hlavně esteticky líbit a zároveň by neměl mít ostré hrany, aby se o něj nemohla vaše ratolest zranit.

Co se týče pohodlnosti nábytku do dětského pokojíčku, tak ta je obzvláště důležitá u postele, která by v ideálním případě měla být příjemně měkká a mít ergonomicky tvarovanou matraci. Zároveň vhodně vybraná postel a matrace se dokáží postarat o zdravý vývoj páteře, respektive dítěti nebudou zadělávat na problémy s páteří do budoucna. Na nákupu kvalitní dětské postele se tedy šetřit opravdu nevyplácí! Dostatek pohodlí by měly nabízet i dětské židle a křesla.

Psací stoly (nejen) pro školáky

Dalším nezbytným vybavením každého dětského pokoje jsou psací stoly, právě na nich totiž bude dítě psát své první úkoly. V dnešní době se psací stoly samozřejmě využívají i k umístění počítače, respektive monitoru. Aby toho nebylo málo, tak pokud si vyberete dětský psací stůl se šuplíky, získáte navíc i trochu úložného prostoru. Zkrátka jde o opravdu univerzální kus nábytku, jenž rozhodně nesmí chybět v žádném pokojíčku.

Stejně tak by chybět neměly ani poličky, na něž si může dítko vystavit třeba své nejoblíbenější hračky či první medaile, jež získalo ve sportu, kterému se věnuje. Zkrátka dětské poličky jsou ideální možností, jak může mít dítě neustále na očích věci, které má rádo. Podobnou funkci mohou plnit též praktické regály do dětského pokoje. Vůbec nejlépe pak vypadají dřevěné a kovové regály a poličky, jejichž výhodou je i to, že se dají snadno udržovat.

Základem je mít dostatek úložného prostoru

Pakliže jste rodiči, tak vám asi nemusíme sáhodlouze vyprávět o tom, kolik věcí je pro děti potřeba – od stovek kusů oblečení, které je navíc pravidelně nutno obměňovat, neboť z nich dítě vyroste, až po stovky všemožných hraček. Proto je naprosto klíčové je mít kam schovat, když je dítě zrovna nevyužívá – k tomu vám poslouží objemné a kvalitní komody, skříně a skřínky do dětského pokoje. Další úložný prostor můžete získat i nákupem dětské postele s vyklápěcím víkem.

Drobným, leč v konečném důsledku důležitým detailem, je pak to, aby spolu nábytek v dětském pokoji ladil. Snažte se jej tedy sjednotit do stejného stylu. Abyste se s tím ale nemuseli příliš trápit, tak sázkou na jistotu je výběr nábytku ze stejné kolekce či sady – u nich se vždy výrobci snaží, aby spolu jednotlivé kusy nábytku do dětského pokojíčku dokonale ladily.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *