Plánujete cestu na Slovensko? Nezapomeňte na cestovní pojištění?

Svého času sice Česká republika se Slovenskem tvořila jeden stát, ale prvním lednem roku 1993 se to změnilo. Pro české občany cestující na území Slovenské republiky tak platí stejná pravidla jako při cestách do jiných zemí. Mimo jiné nejsou kryti českým pojištěním. U slovenských sousedů se tedy jinými slovy neobejdou bez klasické cestovní pojistky. 

Cestovní pojištění můžete uzavřít v řadě pojišťoven. Při jejím výběru ale buďte obezřetní. Nevyplácí se například hledět pouze na cenu, která se vám ve výsledku může pěkně prodražit. V hledáčku vašeho zájmu by mělo být její celkové plnění. Domníváte se, že je dostatečné?

Zaměřte se na plnění léčebných výloh

Při výběru cestovního pojištění se proto zaměřte především na výši plnění léčebných výloh. Nikdy totiž nevíte, co se vám při vašich cestách přihodí, a bude-li částka, kterou za vás pojišťovna uhradí, dostatečná. A to i přesto, že částka 1 500 000 Kč, kterou mnohé pojišťovny své limity často zastropují, se zdá jako závratnou. Ve skutečnosti tomu, aniž bychom chtěli věšet čerta na zeď, tak být nemusí, a jakékoliv náklady navíc byste museli uhradit sami.

Pojištění za 10 Kč na den

Jednou z pojišťoven, jež má ve svém portfoliu pojištění s bezlimitním plněním léčebných výloh, je například Union pojišťovna, a.s. A to za velmi slušné ceny pohybující se v cenách od deseti korun na osobu a den. Plánujete-li však věnovat se při svém pobytu nějakým nebezpečným aktivitám, mezi které patří i některé zimní sporty, doporučujeme se připojistit.

Zvažte pojištění automobilu

Pojištění od Union pojišťovny však má řadu dalších výhod. Součástí vaší pojistky může být i pojištění vašeho automobilu, což je obzvláště při cestách vozem velmi praktické. V případě jakékoliv poruchy budete totiž mít nárok na náhradní vozidlo, jež budete moci využívat až po dobu deseti dní. A především si cestovní pojištění na Slovensko můžete uzavřít na jakoukoliv dobu, tedy na jeden den, nebo celý rok.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *