Srovnání půjček po internetu zvládne každý

Obsah

Každý, kdo finančnímu segmentu alespoň trochu rozumí, jasně varuje před tím, abyste při výběru půjčky sáhli po první nabídce, která se objeví. Když úvěrový produkt vybíráte, je dobré vše důkladně promyslet a jednotlivé možnosti také porovnat. Nejste si jisti, jak na to? Poradíme vám. Není to zase až tak komplikované, jak si mnoho lidí myslí.

Promyslete si, kolik peněz budete potřebovat

První krok je vždy spojený s tím, že si jasně promyslíte, kolik finančních prostředků budete potřebovat. Díky tomu budete vědět, jaký konkrétní segment bude právě pro vás ten pravý. Dnešní úvěrový trh bychom mohli rozdělit na tři hlavní části. A to takové:

  • Mikropůjčky
  • Spotřebitelské půjčky
  • Hypotéky

Jak se jednotlivé možnosti liší? Mikropůjčku využijete v případě finančních problémů krátkodobého rázu. Spotřebitelské půjčky se hodí na nákup běžných věcí pro život, nebo když chcete lehce zlepšit své bydlení. Hypotéky jsou určené hlavně ke stavbám nebo koupím nemovitostí, stejně jako například i k financování případné rekonstrukce.

Porovnejte si možnosti získání peněz

Jakmile máte jasno o částce a o segmentu, je třeba podívat se i na to, zda vám půjčka skutečně může být poskytnuta, nebo nikoliv. Roli zde hraje především vaše bonita. Tedy velikost příjmů a výdajů. Pokud na tom nejste extra dobře, je dobré využít půjčky bez doložení příjmu. Dále je dobré myslet také na vaši finanční minulost. Pokud jste měli problémy se splácením svých závazků, zcela jistě bude vaše jméno vedeno v některém z registrů. V tomto případě je vhodné využít půjčky bez nahlížení do registrů, které právě takové zápisy nijak nezajímají. A co když jste klientem, který v žádném registru není, který hodně vydělává, a málo utrácí? Můžete ihned přejít k dalšímu bodu.

Soustřeďte se na výhodnost

Výběr se vám poměrně zajímavě zužuje a vy už vybíráte z takových poskytovatelů, kde s největší pravděpodobností peníze dostanete. Nyní je ten pravý čas k tomu zjistit, jak na tom bude vaše půjčka z hlediska výhodnosti. Pokud jste klientem, kterého lze označit jako problémovějšího, bude vás zajímat hlavně půjčka nebankovní, kde motouz být sazby vyšší. Když jste klient s dobrou bonitou, můžete zkusit banky. Hitem současné doby jsou i P2P půjčky, které své úroky také celkem zajímavě snižují.

Když chcete vybrat správně, hleďte kromě úroku také na RPSN. Tato hodnota označovaná jako roční procentuelní sazba nákladů vám ukáže, o kolik se vaše půjčka celkově zdraží. V této sazbě je ukrytý nejenom úrok, ale třeba i další náklady, jako jsou různé poplatky. I když se od nich postupně upouští, stále ještě jsou tací poskytovatelé, kteří je dále účtují. A jaké jsou ty nejběžnější?

  • Poplatek za vyřízení žádosti
  • Poplatek za poskytnutí půjčky
  • Poplatek za vedení půjčky

Zajímejte se o splátky

Půjčku máte téměř vybranou. Nyní už je třeba jenom správné nastavení splátek. V první řadě se zaměřte na to, kolik můžete měsíčně dávat stranou – tedy kolik můžete bez problémů splácet. Tuto sumu rozhodně nepřekračujte. Stejně tak se ji nesnažte nijak výrazně snižovat. Tím se prodlouží doba splácení, na které proděláte, jelikož úroky se z nedoplacené částky počítají neustále.

Výše jsme vám shrnuli to hlavní, podle čeho si půjčku porovnat. Zmínili jsme také, že nejlepší je půjčku hledat na internetu. Je to pohodlné, je to rychlé a zvládne to každý. Abyste nemuseli prohledávat web a jiné informace u každého poskytovatele zvlášť, je vhodné využít srovnání půjček online. Jedinečná možnost, jak si zobrazíte všechny poskytovatele na jednom místě a v návaznosti na naše rady postupně filtrujete jednotlivé možnosti s ohledem na to, aby vám půjčka vyhovovala. Navíc potěší, že i u řady srovnávačů máte možnost si zjistit i konkrétní hodnocení jiných žadatelů, stejně jako bývá jistotou, že si vybíráte jenom z férových a také prověřených firem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *