Výběr svatebních šatů pro tradiční církevní obřad

I v současné době je stále velké množství lidí věřících nebo má pro ně církevní obřad větší váhu než obřad světský. Možná jste také jedna z budoucích nevěst, kterou církevní obřad čeká. Přinášíme vám proto článek, který vám může posloužit jako průvodce výběrem svatebních šatů pro váš slavnostní den.

Pravidlo číslo 1: Méně je v tomto případě více

Chystáte-li se na církevní obřad, pamatujte na pravidlo, že méně je někdy více. Volte proto jemné vzory, drobné zdobení a elegantní doplňky. Vyvarujte se hlubokým průstřihům, které by mohly působit vulgárně. Myslete ale také na to, že byste měli ctít duchovnost místa. Určitě se tak vyhněte krátkým sukním.

Zdobení svatebních šatů

Bílá barva představuje nevinnost a eleganci. Svatební šaty bílé barvy tak budou tím pravým pro váš svatební den. Vybírejte šaty s jemným vzorem a elegantním zdobením. Nejlépe budete působit v hladkých šatech nebo v bílých svatebních šatech zdobených perličkami či krajkou. Šaty by vám měly zakrýt ramena a neměly by působit příliš výrazně.

Nemůžete sehnat šaty, které jsou vhodné pro církevní obřad, padnou vám a zároveň jsou podle vašich představ? Nezoufejte a objednejte se na konzultaci k pražské krejčové a nechte si ušít šaty na zakázku.

Jaké doplňky zvolit pro církevní obřad?

Svůj svatební vzhled můžete podpořit vhodnými doplňky. Pamatujte, že byste neměli působit přeplácaně. Pro církevní obřad se skvěle hodí jemné perlové doplňky. Volit můžete jednoduché i visací náušnice, decentní náhrdelníky nebo sponu do vlasů.

Symboliku obřadu můžete podpořit náboženskými motivy. Ideální je v tomto případě sáhnout po drobném řetízku s křížkem nebo jiným náboženským vzorem. Elegantní šaty doplňte jemným závojem. Obléct si můžete i dlouhé bílé rukavice.

Myslete i na vhodné boty. Tenisky v tento den nechte doma. Místo nich sáhněte po elegantních střevíčkách, balerínkách, sandálcích nebo polobotkách v bílé či krémové barvě.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *