Vyvarujte se chybám u stavebního spoření

Máte v úmyslu uzavřít smlouvu týkající se stavebního spoření? Nebo naopak řešíte situaci, kdy byste chtěli spoření vypovědět? Ať už je to tak či onak, vždy můžete provést kroky, jež vás mohou v budoucnu mrzet, a zbytečně kvůli nim přijdete o své finance.

My se vás proto pokusíme připravit na několik obvyklých situací, při nichž byste si mohli stavební spoření podstatně znevýhodnit.

Na co si dát pozor při uzavírání smlouvy?

V každém případě na dotěrného prodejce, který se snaží stavět své zájmy nad ty vaše. Pracovník takové společnosti mnohdy nerespektuje vaše opravdová přání a pokouší se s vámi uzavřít smlouvu na co největší cílovou částku, i když takový model spoření nikdy nevyužijete. Důvod je naprosto zřejmý – čeká ho tučná provize.

Podobný případ se může týkat i dalších scénářů.

  • Bude vám nabízeno zbytečně velké množství smluv, jež zkrátka nevyužijete, nebudete si schopni spořit dostatečné částky pro získání plné státní podpory a pouze zaplatíte velké vstupní poplatky.
  • Dezinformace o tom, že můžete obdržet plnou státní podporu klidně i na konci roku při uzavřené smlouvy – stačí vložit požadovanou částku 20 000 Kč.

Bohužel tyto praktiky obchodních zástupců jednotlivých společností nabízejících stavební spoření se netýkají jen uzavírání smluv, ale i jejich rušení. O tom ostatně pojednává následující kapitola.

new-1572668_960_720

Zrušte stavební spoření bez sankcí

Jak zrušit stavební spoření, to je jistě otázka, kterou si klade spousta lidí majících ještě několik let do konce platnosti smlouvy. Zapomeňte na jakékoliv písemné výpovědi, při nich vám bude okamžitě stanoven sankční poplatek a s největší šancí přijdete o státní podporu. Určitou alternativou může být snad písemná dohoda.

Téměř jistou cestou je však porušení obchodních podmínek v tom smyslu, že si přestanete spořit. Pakliže vaše stavební spoření zeje prázdnotou a vy si na svůj účet neposíláte pravidelné příspěvky, obvykle se společnost přikloní k odstoupení od smlouvy, kde se s nulovým kontem vyhnete minimálně sankcím.

Neskočte hned po první nabídce týkající se uzavření smlouvy, její modifikace či zrušení, jíž vám prezentuje libovolný prodejce. Vždy takové kroky zvažte a informujte se na ně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *