4 důvody, proč při volbě dodavatele energií zvolit spíše menší společnosti

Obsah

Už několik let je trh s energiemi poměrně liberální, což se ihned po změně příslušného zákona projevilo na vyšším počtu firem, které zajišťují dodávky elektřiny a plynu domácnostem. Jako klienti máte možnost volby, jakému dodavateli dáte přednost. Hned z několika důvodů se dá tvrdit, že je lepší spíše menší dodavatel plynu a elektřiny nežli velké společnosti.

1. Žádné dlouhodobé závazky

Menší poskytovatelé energií vás obvykle netlačí do víceletých smluv, z nichž by navíc bylo i poměrně složité odstoupit. Své klientely si více váží, takže jim poskytují služby více na míru.

2. Osobní přístup

Malý dodavatel elektřiny, jehož naleznete třeba na https://www.epet.cz/elektrina/, vás nebere jen pouhými statistikami a čísly. Poznáte to na osobním jednání, díky čemuž máte oprávněný pocit, že s vámi jednají na rovinu a férově.

3. Lépe nastavené tarify

Spolu s osobním přístupem souvisí i možnost volit si lépe nastavený tarif. Menší firmy se tak snaží svým klientům dopřát služby, jež jim budou maximálně sedět. Nemusíte pak platit zbytečně vysoké zálohy, případně při vyúčtování naopak doplácet stovky, ba dokonce tisíce korun.

4. Méně administrativy

Ceny elektřiny a plynu jsou závislé mimo jiné i na administrativě, jež je se službami spojená. Menší dodavatelé energií se proto v důsledku konkurence snaží, abyste jako zákazníci nemuseli podstupovat příliš velké administrativní martyrium. Minimum papírování, vyřízení služby online, rychlá komunikace – to jsou přednosti, jimiž se spolehlivý, byť malý dodavatel elektřiny a plynu může pochlubit.

Je jasné, že tyto aspekty nelze stoprocentně očekávat u všech menších dodavatelů energií. Vždy je tudíž nutné pečlivě vybírat, komu dáte přednost. Dobrou volbou se zdá být v případě dodávek plynu https://www.epet.cz/plyn/. Díky dnešním právním normám ale máte možnost přestoupit k jinému poskytovateli, pokud s dosavadními službami nebudete spokojeni, a to poměrně snadno.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *