Vybíráte manipulační techniku do podniku? Poradíme vám

Do každého skladu každého podniku patří rozhodně manipulační technika. Manipulační technika jsou stroje, které nám byly doslova z hůry poslány. Do doby, než přišla do světa manipulační technika, jsme všechno museli tahat v rukou, nehledě na to, jak to bylo těžké či velké. Ať už to byly palety, balíky nebo těžké sudy, všechno jsme museli nosit v rukou, protože nic jiného nám nezbývalo. Jenže díky takovému nošení jsme si tak akorát uhnali nepříjemnou a mnohdy velmi nebezpečnou kýlu. Naštěstí ale do světa zavítala manipulační technika a my se můžeme radovat z toho, že nám usnadňuje práci.

Práci usnadňuje konkrétně skladníkům a dalším pracovníkům, kteří se ve skladě potulují. Díky manipulační technice se snadno přemístí těžké věci z místa na místo, snadno se s manipulační technikou s nákladem, materiálem nebo zbožím a výrobky manipuluje.

Pod pojmem “manipulační technika” si však každý představí něco jiného. Je to obrovský pojem, který zahrnuje mnoho typů manipulační techniky. Zmiňme si však jen takovou, která se pořizuje do skladů nejčastěji.

Nízkozdvižné vozíky

Nízkozdvižné vozíky jsou to, bez čeho se neobejde žádný malý sklad. Bez nízkozdvižného vozíku byste těžké palety nebo balíky přemísťovali jenom stěží. Samozřejmě si nemusíte pořizovat ruční nízkozdvižné balíky, ale můžete si pořídit elektrické nízkozdvižné vozíky, které jsou rychlejší a mnohdy i snadno ovladatelné. Elektrické nízkozdvižné vozíky dokážou zastat práci i za dva, což ocení především samotní zaměstnavatelé.

Vysokozdvižné vozíky

Nedílnou součástí skladů větších rozměrů jsou rozhodně vysokozdvižné vozíky, které si opět nemusíte kupovat v ruční podobě. Lze si zakoupit elektrické vysokozdvižné vozíky, které dosáhnou i do míst, kam nedosáhne ani dvoumetrový muž. Pořizují se s různou nosností či výškou, do níž dosáhnou.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *