5 návyků úspěšných lidí, které byste si měli osvojit

Obsah

Úspěšní lidé jsou velkou inspirací pro každou nastupující generaci. Pokud máte velké cíle, nemusíte si vždy vyšlapávat svou vlastní cestu. Někdy stačí jít ve stopách těch, kteří kráčeli před vámi. Proto pro vás máme tipy na 5 návyků, které byste si měli osvojit.

1) Naučte se brzy vstávat

Většina úspěšných lidí staví mezi své přednosti brzké ranní vstávání. Nezřídka vstávají kolem šesté ráno. Ihned se pak začnou věnovat svým každodenním rituálům, z nichž některé rovněž zmíníme v tomto článku. Chcete ale jeden konkrétní příklad za všechny? Tim Cook, výkonný ředitel firmy Apple, vstává každé ráno již ve 3.45. Přestože žije v Kalifornii, de facto je nastaven na časové pásmo východního pobřeží USA, kde je v danou chvíli 6.45 ráno.

Tip: Odkládáte po ránu dlouhé desítky minut budík na telefonu? Řešením jsou digitální budíky. Postavte budík na druhou stranu místnosti, abyste k němu museli po probuzení vstát – doslova. Do postele už se pak nevracejte.

2) E-maily vyřešte co nejdříve

U Tima Cooka ještě chvíli zůstaneme. Ostatně jde pravděpodobně o nejúspěšnějšího manažera současnosti, z Applu dokázal po smrti Steva Jobse udělat nejhodnotnější firmu světa. První věc, kterou udělá, je vyřízení korespondence. Udělejte totéž, ráno vyřiďte všechny e-maily z předchozího dne a nezapomeňte ani na případné listovní zásilky nebo na zprávy z firemního chatu.

3) Starejte se o svou fyzičku

Skutečně úspěšní lidé se zpravidla velice dobře starají o své tělo. Dobře totiž vědí, že bez pevného zdraví nebudou nikdy schopni pracovat. Zároveň si chtějí plodů své celoživotní práce naplno užívat v důchodovém věku. Proto byste měli každý den věnovat alespoň 20 minut lehčí fyzické aktivitě. Přibližně třikrát týdně pak zařaďte i aktivitu náročnější. Zda zvolíte posilovnu, běh, či svůj oblíbený sport, necháme na vás.

4) Nezapomínejte na psychické zdraví

Také náš mozek je orgán, který potřebuje péči. Náročná práce jej sice trénuje, ale také nadměrně opotřebovává. Proto byste se měli věnovat meditacím, případně pravidelně chodit k psychologovi. Klid v duši je pro úspěch v životě nepostradatelnou přísadou.

5) Čtěte odborné knížky a příběhy úspěšných

Vzhledem k tomu, že čtete tento článek, pravděpodobně se tomuto bodu již věnujete. Internetové články ale nestačí. Snažte se proniknout do myšlení bohatých a úspěšných lidí skrz čtení jejich životopisů a autobiografií. Kromě toho čtěte knihy odborné – rozšiřujte si obzory ve svém vlastním oboru i v oborech dalších. Také choďte na odborná školení, semináře, poslouchejte podcasty a bavte se s inspirativními lidmi tváří v tvář, máte-li možnost. Nechte, aby tito lidé pozitivně ovlivňovali váš život.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *