Na fotovoltaické elektrárny lze získat dotaci ve výši až 150 tisíc korun

Potřebovali byste snížit spotřebu energií na rodinném domě? Zjistili jste, že vaše spotřeba energií je opravdu obrovská? Tím, že budete dále pokračovat ve vysoké spotřebě energií, se dostanete nejen do finančních potíží, ale také tímto neprospějete přírodě. A tu je třeba chránit zejména v současné době. Proto investujte dofotovoltaických elektráren, na které lze získat nemalou dotaci, pokud se tedy budou elektrárny týkat rodinného domu a ne rekreačních chat nebo bytu.

O dotačním programu Nová zelená úsporám jste pravděpodobně už slyšeli. Jedná se o dotační program, v rámci kterého lze požádat nejen o dotaci na fotovoltaiku, ale také lze v rámci dotačního programu požádat o dotaci na výměnu oken nebo třeba na zateplení domácnosti. Zůstaňme však u fotovoltaických elektráren, které produkují takzvanou solární energii, kterou lze využít například pro vytápění domu, pro ohřev vody nebo třeba pro napájení elektrospotřebičů.

Kdo všechno může dosáhnout na dotaci?

V souvislosti s dotacemi se nabízí otázka, kdo všechno může dosáhnout na zmiňované dotace. Na dotace mohou dosáhnout například ti, kteří se chystají investovat do solárního systému nebo kteří investovali do solárního systému v posledních dvou letech. Také na dotaci dosáhnou jedinci, jež chtějí fotovoltaickou elektrárnu na rodinném domě rozšířit čili i zefektivnit.

Jak již bylo zmíněno, dotace na fotovoltaiku se nevztahuje na rekreační chaty, chalupy nebo na byty.

Jak vysokou dotaci je možné získat?

Také se v souvislosti se zmiňovaným dotačním programem nabízí otázka, jak vysokou dotaci je možné získat. Získat lze dotaci až ve výši 150 tisíc korun. Takto vysokou dotaci ostatně dostanou zejména ti, kteří mají elektrárnu nejvýkonnější.

Nově mohou získat poměrně vysokou dotaci i lidé, kteří investují do solárních panelů s výkonem vyšším než 4000 kWh. Takto výkonné solární elektrárny se hodí hlavně do domácností, kde je opravdu vysoká spotřeba elektřiny. To je většinou ve vícegeneračních stavbách.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *