Jak na levný tisk? Cest je celá řada

Peníze hrají v současné době prim jak u firem, tak i u soukromých osob. Hledí se nejenom na to, kolik se vydělá, ale i na to, kolik lidem zbude. Čím je suma vyšší, tím lépe. Proto by měl každé hlídat své výdaje. A to i u činnosti, jako je tisk na tiskárně. Co vše se dnes tiskne?

  • Faktury a účetní dokumenty
  • Studijní a osobní věci
  • Fotografie

Jak zajistit, aby daný tisk byl ekonomicky výhodný? V tom vám poradíme. Cest, které existují a dají se kombinovat, je více.

Levná náplň je základem

Vše v první řadě ovlivní to, kolik stojí samotná náplň. Právě její pořizovací cena se přepočítá na každou vytištěnou stránku. Základem by mělo být kupovat levné tonery nebo cartridge. Najít nejlepší cenu není zase až tak složité. To proto, že každá konkrétní náplň má své přesné označení. Díky tomu je možné si porovnat jejich ceny a vybrat tu nejvýhodnější. Hlavně na internetu je to hračka.

Vyhledejte alternativní náplně

Roli hraje i to, kdo danou náplň vlastně vyrábí. Pokud se jedná přímo o známou společnost, tak jsou její produkty dražší. Příkladem mohou být tonery Brother. Důvodem vyšších cen je mimo jiné také to, že se platí i za značku. Proto na trhu existují i takzvané alternativní náplně. Ty jsou vyráběny jinými firmami a tak jsou mnohdy i o desítky procent levnější. Kvalitou rozhodně nezklamou. A to ať už mluvíme o kompatibilitě s tiskárnou, nebo začínáme mluvit o samotné kvalitě tisku.

Mějte správný papír

Na trhu existuje celá řada různých možností. Ty se liší hlavně svou gramáží, z čehož se následně odvíjí i cena takového papíru. Kdo chce tisknout levně, ten by měl papír kupovat za nejnižší cenu. Tedy za desítky korun v rámci celého balení s množstvím 500 listů. Taková kvalita plně stačí na běžné dokumenty, jako jsou zmíněné firemní, osobní, nebo školní tisky. U tisku fotografií však tento postup nedoporučujeme. Na druhou stranu ty se tisknou spíše nárazově a tak náklady nejsou zase až tak velké.

 

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *