Bez bytového textilu se stále neobejdeme

Výbava bytu nemusí být za všech okolností drahým špásem. Některé prvky jsou naopak docela levné. Z větší části se to týká například i bytového textilu.

Záclony jsou užitečné i levné

Záclony se řadí mezi typického zástupce bytového textilu. V našich zeměpisných šířkách je má v oknech skoro každý, nicméně tato tradice není běžná úplně všude. Třeba ve Skandinávii je dnes zcela běžné hotové záclony ani verze na míru vůbec nepoužívat.

Češi jsou ovšem konzervy a bez tohoto okenního doplňku si bydlení nedokáží představit. Záclony totiž nemají jen dekorativní úlohu, fungují rovněž i jako clona vůči zvědavým sousedům, potažmo kolemjdoucím.

Tato clona je ovšem aktivní pouze během dne, kdy se nesvítí. Z tohoto důvodu je moudré záclony podpořit třeba závěsy.

Vyplatí se si za závěsy připlatit

Na rozdíl od žaluzií či rolet se dají závěsy pořídit za pár drobných a zároveň se neochudit o kvalitu. I levné modely totiž bývají hezké a plně funkční. Ne každý se však spokojí pouze s klasikou. Běžné závěsy umí navodit šero, nicméně existuje spousta lidí, kteří touží po absolutní tmě kdykoliv během dne.

Ta se hodí například při sledování filmů nebo když si chce člověk dát dvacet po obědě. Té se dá dosáhnout například pomocí speciálních zatemňovacích závěsů. Ty jsou samozřejmě o poznání dražší než běžné verze. Některé typy vyjdou klidně i na několik tisícovek.

Lepší spánek pomocí povlečení

Zatemňovací závěsy mohou vydatně podpořit kvalitu spánku, zvláště, když se doplní o dobré povlečení. Bez něj nemá cenu vůbec lézt do postele. Vyloženě levné modely jsou totiž takřka nepoužitelné, zvláště po pár vypráních. Takovéto povlečení dráždí pokožku a narušuje kvalitu spánku.

Z toho důvodu je lepší vsadit na povlečení z přírodních materiálů, které je nejen maximálně hebké, ale zároveň dokáže skvěle sát pot. Tuto vlastnost člověk ocení hlavně během letních měsíců.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *