Jak vašemu podnikání prospěje koupě zavedené firmy?

Hledáte efektivní způsob akvizice nových zákazníků? Chystáte se rozšířit působnost stávajícího podnikání? Rádi byste upevnili pozici své firmy na trhu? Na všechny otázky se nabízí jediná odpověď: kupte si zavedenou firmu. Oproti budování nové pobočky vám ušetří spoustu času i starostí souvisejících s hledáním vhodného místa a schopných zaměstnanců, ale také s přetahováním klientely od konkurence.

Koupě zavedené firmy však nepřináší výhody jen pro mateřskou firmu. Vzájemná synergie může přinést profit i druhé straně. Tak, jako vy můžete čerpat z jejích dobrých zkušeností, může být pro novou společnost prospěšná implementace některých procesů, které se v minulosti osvědčili vám.

Ale jak koupit firmu, aby transakce proběhla „hladce“ a co nejrychleji? Obraťte se na prostředníka – specialistu na zprostředkování nákupu a prodeje nových i zavedených společností. Tým odborníků z Copra spol s.r.o. vás procesem provede takříkajíc za ručičku. Přesněji v pěti následujících krocích:

  1. Stanovení cíle a postupu,
  2. příprava podkladů,
  3. kontaktování a podání nezávazných nabídek,
  4. hloubková kontrola a podání nezávazné nabídky,
  5. vyjednávání a podpisy smluv.

Proč při koupi firmy spolupracovat s profesionály?

Koupě zavedené společnosti je časově náročná a administrativně komplikovaná záležitost. Spolupráce se zkušeným M & A (mergers and acquisitions) poradcem vám ušetří spoustu času i starostí, a navíc budete v očích prodejce vypadat seriózněji. Profesionální poradenství od počátku až do konce výrazně zvyšuje pravděpodobnost úspěšného zakončení transakce a eliminuje případná rizika.

Společnost Copra vám v případě potřeby usnadní i případný prodej fungující, prosperujícího firmy. Pomůže vám vybrat vhodného zájemce a vyřeší za vás méně příjemné stránky procesu. Podrobnější informace o tom, jak koupit či jak prodat firmu, najdete na www.copra.cz.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *