Cena zlata díky pandemii vzrostla

Pot full of golden coins isolated on white background

Investory v posledních několika měsících přitahuje zlato, ostatně není se čemu divit, protože jeho cena roste a dosahuje nových milníků. Vzhledem k tomu, že nejistota spojená s pandemií koronaviru posouvá cenu zlata výš a výš, podle odborníků by zlato mohlo dosáhnout dalších rekordních maxim.

Investiční zlato je v dobách nejistoty považováno za jakýsi bezpečný přístav, protože je méně volatilní než jiné druhy investic (akcie a podobně).

COVID-19 a investice

I když počet nakažených rostl a ekonomická data se zhoršovala, drahému kovu se nadále dařilo. Investoři se proto pustili do nakupování zlatých slitků ve velkém, protože tím chrání peníze před inflací. Přestože dochází ke krátkodobým výkyvům, z dlouhodobého hlediska se vzhledem k pokračující globální nejistotě předpokládá další výrazný nárůst ceny zlata.

Finanční poradci doporučují alokaci zlata ve výši 1 % až 5 % z celkového portfolia, ovšem nyní se smýšlení mění a někteří radí, aby zlato tvořilo až 15 % portfolia.

Jak investovat do zlata?

V první řadě si ujasněte, proč vlastně chcete investovat do zlata. Počítejte s tím, že zhodnocení se dočkáte až po několika letech. Zlato není investiční nástroj, který by vám pomohl zbohatnout během týdnů či měsíců.

Zlato můžete nakupovat fyzicky, a to ve formě slitků a mincí. Fyzické zlato je velmi likvidní a osvobozené od DPH. Počítejte však s tím, že potřebujete ještě trezor či bezpečnostní schránku. Další možnostmi jsou ještě ETF/ETC, akcie spojené se zlatem či alternativní nástroje (například kryptoměny kryté zlatem).

Jestliže ještě nejste v investicích zběhlí, sáhněte po fyzickém zlatu, které si můžete koupit u renomovaného prodejce zlate-mince.cz. Dokonce má i kamennou prodejnu, a to v Obecním domě v Praze. V nabídce má nejen zlaté slitky, ale i mince.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *