Čím obdarovat obchodní partnery a věrné zákazníky?

Doby, kdy se darovaly propisky či zápisníky, jsou už dávno pryč. Chcete-li potěšit své věrné obchodní partnery nebo zákazníky, je třeba vybrat něco honosnějšího. Hodí se třeba láhev vína, avšak tu obdarovaný vypije a pak mu na vás nezbyde žádná vzpomínka. Existují tedy i lepší možnosti.

Tou lepší možností jsou rozhodně zlaté mince. Hodí se jako dárky pro muže i ženy nezávisle na věku nebo společenském postavení. Zlatou minci využije opravdu každý. Nejdříve třeba jako dekoraci, později jako prostředek pro splnění snu – lze ji totiž prodat a za utržené peníze si něco pořídit.

Čím osobnější dárek, tím více potěší

Víte, co udělá největší radost? Když obdarovaný vidí, že jste si s výběrem dárku dali skutečnou práci. Právě proto jsou tak oblíbené mince s vyobrazením jména či znamení zvěrokruhu. U obchodního partnera lze zvolit minci se jménem, u zaměstnanců znáte i datum narození, takže není problém darovat minci se znamením zvěrokruhu.

Ukažte, jak si ceníte vašeho vztahu

Co myslíte, že udělá lepší dojem? Luxusní pero, nebo zlatá mince? Odpověď je zřejmě jasná, i když mohou být oba dárky v přibližně podobné hodnotě. V pohádce sůl nad zlato sice tvrdí něco jiného, ale právě zlatem svým obchodním partnerům a věrným zaměstnancům dokážete, jak moc jsou pro vás důležití. Zlatá mince na ně každopádně zapůsobí.

Zlaté mince fungují i jako dárky v soukromé sféře

Stejně dobrou službu prokáží také tehdy, když hledáte dárek k výročí svatby pro vaše rodiče, nebo jako odměnu za nově získaný titul pro vaši sestru. Nezapomeňte vždy vybrat takovou minci, která bude jasně připomínat danou příležitost, tedy ponese na sobě vyrytý jednoznačný nápis. Svátek připomene vyryté jméno, promoci právě vyrytý získaný titul.

Jako obchodní dárek lze zvolit i mince s neutrálním designem. Oblíbené jsou například rakouské mince od Wiener Philharmoniker. Ty nebude nikdy problém prodat, tedy proměnit zpět na peníze.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *