Co vyžadujeme od nového bydliště, když hledáme nové bydlení

Rozhodli jste se pro stěhování? Možná zrovna pátráte po novém příbytku, které byste zanedlouho mohli nazývat svým domovem. A i když se to na první pohled nebude zdát jako snadné, pokud si dokážete říct, co od budoucího příbytku očekáváte, nabídka se vám rapidně zúží. Z posledních průzkumů vyplývá několik jasných odpovědí, jež jsou pro člověka potřebné v případě, že si hledá nové bydlení.

Blízkost pracoviště

Není tajemstvím, že lidé se stěhují do velkých měst. Důvodů je k tomu vícero, ovšem tím hlavním je přítomnost pracovních nabídek. Je to ostatně logické, že se pracovních příležitostí bude ve velkém městě točit více než na malé vísce někde na venkově.

V případě, že hledáme nové bydliště, se snažíme o to, abychom měli pracoviště někde v blízkosti bydliště. Nechceme dojíždět dlouhé hodiny do zaměstnání, chceme ho mít takzvaně „co by kamenem dohodil”. Odpadne nám tím brzké vstávání a také pozdní docházení z práce domů.

Touha po přírodě

Nedávné statistiky však ukázaly, že lidé chtějí žít i nadále v obklopení přírody. Ostatně tento trend vznikl v době koronavirové pandemie, kdy se většina lidí rozhodla odejít na pár měsíců na chatu, kde se mohli alespoň volně pohybovat, zatímco ve městech bylo zakázáno odcházet na několik desítek metrů od domu, jelikož by se člověk mohl dostat do kontaktu s někým nakaženým.

Pokud vás to tedy netíhne do města proto, že chcete žít v obklopení přírodou, na druhou stranu to nechcete mít daleko do práce, nabízí se hledání nemovitosti za městem.

Dispozice hrají také roli

Velmi důležitým parametrem či vlivným faktorem říkajícím, jestli se nastěhujeme do daného bytu nebo domu či nikoliv je také dispoziční řešení, případně velikost příbytku jako taková. Sice se mezi námi najdou ti, kterým je to zcela jedno, na druhou stranu je zde velká škála spíše těch, jež kladou důraz na to, jestli budou žít v jednopokojovém nebo třípokojovém bytě.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *