CRM systém vybírejte s rozvahou. Na co se zaměřit?

Obsah

Komunikace se zákazníky je alfou a omegou úspěšného byznysu. Tabulka se základními informacemi vytvořená v Excelu potřebám moderní firmy dávno nestačí. Chcete-li ze stávající zákaznické základy vytáhnout maximum, udržet si stávající klienty a mnohem snadněji (a levněji) získávat nové, neobejdete se bez vhodně zvoleného CRM řešení. Ale jak vybrat správný produkt, když je jimi trh doslova přesycen? Systému jsou minimálně desítky, ne-li stovky – a k tomu mnoho možných kritérií k porovnání. Proto nejde o jednoduchou volbu a než učiníte konečné rozhodnutí, zamyslete se nad následujícími vlastnostmi.

Opravdu se bez CRM neobejdete?

Pokud vám klienti nejsou lhostejní a chcete zefektivnit celkový chod firmy, budete systém CRM potřebovat. Hodí se pro všechny společnosti bez ohledu na obor působnosti. Sofistikovanější produkty zároveň slouží i jako projektové řízení software.

Co vám CRM přinese?

Úspěch v podnikání nezávisí pouze na kvalitě produktů a služeb. Roli hraje především práce s daty – a právě jejich zpracování vám CRM systém výrazně usnadní. Umožní vám uchovat veškeré informace včetně komunikace, dokumentů apod. na jednom místě, snadno je sdílet mezi kolegy i následně analyzovat. V prostředí CRM naplánujete a spustíte efektivní marketingovou kampaň, budete moct sledovat toky finančních prostředků a řídit projekty. Díky automatizaci dílčích úkonů ušetříte spoustu času.

CRM na míru, nebo hotové řešení?

Vývoj vlastního CRM je pro většinu menších, středně velkých i větších firem krajně nevýhodný. Konečná částka se obvykle pohybuje ve statisících až milionech korun, nehledě na časovou náročnost vývoje. Hotové neboli krabicové řešení je cenově přijatelnější a obvykle disponuje dostatečně ohebným workflow. Ke klíčovým vlastnostem patří náročnost implementace, použitelnost uživatelského rozhraní, velikost prostoru pro data, pravidelnost aktualizací a kvalitní uživatelská podpora.

Pro začátek vám možná bude stačit i jednoduché CRM zdarma, které lze kdykoliv převést na vyšší, placenou verzi. Vyzkoušejte oblíbený český software eWay-CRM a udělejte si vlastní názor.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *