Dlužnický registr Kontrolaexekuce.cz vás ochrání před neplatiči

V životě nastává řada situací, kdy bychom si osobu, s níž vstupujeme do právnického vztahu, měli raději ověřit. Řeč je o výběru nového podnájemníka či zaměstnance, koupi auta nebo nemovitosti, když chcete půjčit peníze známému. V případě, že by byl dotyčný zatížen exekucí, čeká nás řada komplikací, jimž se ovšem můžeme elegantním způsobem vyhnout.

I vy můžete být ohroženi

Ačkoliv jste přesvědčeni o tom, že své finanční závazky platíte včas, můžete se dostat do hledáčku exekutora velice snadno. Příkladem je třeba situace, kdy jeden z partnerů v manželství uzavřel půjčku nebo úvěr, který nebyl řádně placen. Po rozvodu mohou být vymáhány i po partnerovi, který je v tom úplně nevinně. A často se o uvalené exekuci dozví až ve chvíli, kdy je mu zablokován bankovní účet. Kontrola exekucí je preventivním nástrojem před výše uvedenými situacemi. Obratem se totiž dozvíte, zda hledaný subjekt není zatížen exekucí.

Snadná kontrola bez nutnosti registrace

Registr exekuce je napojen na ústřední exekuční databázi, jež je vedená a spravovaná Exekutorskou komorou ČR na základě zmocnění daného ustanovením § 125 zákona č.120/2001 Sb. Z toho důvodu je nahlížení do této evidence zpoplatněno jednorázovým poplatkem 218 Kč. Ukládá to vyhláška č. 329/2008 Sb. Celý proces je velice jednoduchý, neboť se kýžené informace dozvíte online. Stačí zadat jméno, příjmení a datum narození hledaného subjektu, v případě firmy IČO. Po uhrazení platby vám bude výpis exekucí obratem zaslán na váš email. O dané exekuci se dozvíte ty nejdůležitější informace. Označení soudu, jeho spisovou značku, jméno exekutorského úřadu, datum vydání usnesení, celkovou dlužnou částku, výši pravidelné měsíční splátky atd. Veškeré údaje jsou aktuální k datu a času zadání dotazu do dlužnického registru.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *