Investice do MBA programů se vám vyplatí

Přemýšleli jste o postgraduálních programech? Jedním z nich je program MBA. Pro koho je studium MBA vhodné a jaké může přinést zaměstnancům a podnikatelům výhody?

MBA (Master of Business Administration) je postgraduální program který pochází z anglosaských zemí. V ČR je tento neakademický titul, který je psaný za jménem, udělován od 90. letech minulého století. Rozhodují se pro něj především manažeři, zástupci státní správy, ředitelé firem, ale také podnikatelé a živnostníci i pracovníci neziskového sektoru. MBA programy jsou totiž pro tyto pozice sestaveny přímo na míru. Forma programů spočívá především v tréninku praktických dovedností, s kterými získáte znalosti, které v daném oboru můžete přímo využít.

Tip: Při studiu se vám nebude dostávat především času. Můžete však využít možnosti vypracování MBA práce na zakázku, stejně jako řada dalších studentů. A to anonymně a od profesionálů ve svém oboru.

Studium MBA patří mezi formy celoživotního vzdělávání a na některé ze škol vás přijmou i bez předchozího titulu. A není pochyb, že právě titul MBA vám může pomoci k získání vaší vysněné pozice. Zaměstnavatelé totiž právě díky tomuto titulu poznají, že na rozdíl od ostatních uchazečů disponujete aktuálními znalostmi v daném oboru.

Podle posledních výzkumů je celých 92% absolventů MBA programů přesvědčeno, že se jejich investice vyplatila. Jedním z pádných důvodů je i to, že návratnost částky investované do MBA studia činí pouze něco přes 2 roky. Výrazná většina studentů také uvedla, že během svého studia získala mnoho praktických znalostí a dovedností využitelných ve svém oboru. Zároveň také vnímají MBA studium daleko efektivnější, než prezenční studium vysoké školy. Tři čtvrtiny absolventů pociťují díky získání MBA titulu konkurenční výhodu na trhu práce vůči těm, kteří mají pouze akademický VŠ titul.

Podat si přihlášku je snadné. Některé školy dokonce dovolují podání přihlášky v průběhu celého roku. Každá škola si stanovuje podmínky. Některé mají jen přijímací zkoušky, u jiných musíte absolvovat motivační pohovor. Součástí může být také test manažerských dovedností a celkem běžné je absolvovat test z angličtiny. Studium bude zakončeno vypracováním MBA práce.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *