Jak se stát moderní obcí?

V České republice najdeme stovky obcí, kterými mnohdy projíždíme jen omylem. Jenže některé z nich jsou opravdu velmi krásné, každá z nich jednou v roce usiluje o titul “Vesnice roku”. Aby se však tento titul získal, je třeba nabídnout občanům to, co nikde jinde nenajdou. Není to jen o krásně vypadajícím prostředí a o konajících se akcích, je to také o inovacích, které se do obce přinesou.

Žijeme ve světě moderních technologií, proč bychom nevyužívali toho, co nám svět nabízí? Je přece tolik moderních technologií, které nám mohou pomoct získat třeba titul “Vesnice roku”. A my máme tip na několik inovací, které vám k dosažení titulu rozhodně pomohou.

Digitální úřední desky nahrazují klasické informační tabule

Máte ve své obci před obecním úřadem klasickou informační tabuli nebo u obchodu vitrínu, do níž vyvěšujete plakáty a informace, které mají občanům sdělovat vše potřebné? Nahraďte toto prastaré vybavení něčím moderním, co třeba digitální úřední deskou, do které se vejde daleko více informací než do zmiňované klasické informační tabule?

Prostřednictvím digitálních online desek je možné informovat občany o všem, co se ve městě děje. Ať už je to konající se ples nebo datum svážení plastů.

Ještě lepší jsou mobilní aplikace

O něco lepší inovací jsou mobilní aplikace, které jsou navíc krapet levnější alternativou. Mobilní aplikace dnes využívá každý den naprosto každý, proč by tedy obec nebo město nemělo do mobilních aplikací na míru investovat?

Prostřednictvím mobilních aplikací je možné informovat občany o všem, a to neustále. Nemusí chodit ven, aby zjistili, co je nového nebo co se bude dít. Vše vyvěsíte do mobilní aplikace a občanům tak nic neunikne.

Tvorbou mobilních aplikací a také vývojem mobilních aplikací pro iOS a Android se zabývají odborníci z Appkee.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *