Ušetřit za elektřinu není zase tak složité

Obsah

Elektřinu už nějaký ten pátek potřebujeme ke svému fungování a bez ní to prostě nejde. Vzhledem k tomu, kolik však dneska stojí, je potřeba ji využívat obezřetně. V opačném případě se můžete těšit na dosti neveselé roční vyúčtování.

Zbytečně nesvítit

Mnoho lidí svítí i v pokojích, v nichž to není vůbec nutné. Takovéto návyky samozřejmě nejsou zrovna šťastné, tedy pokud chcete nějakou tu korunu ušetřit. Zbytečné svícení vás klidně může stát i několik tisícovek za rok, což nejsou zrovna malé peníze. Vždy tak nechávejte rozsvíceno jen v místnostech, kde musíte.

Vypínejte elektrospotřebiče

Hodně elektrospotřebičů má takzvaný stand by mód. V něm vypadají nečinně, nicméně i přesto často odebírají alespoň trochu energie.

Většinou se nejedná o žádná velká čísla, avšak i v tomto případě se může jednat ročně o docela solidní částky. Je tedy dobré po každém použití daný spotřebič prostě natvrdo vypnout, ideálně ze zásuvky.

Úsporné žárovky

Když už budete svítit, měli byste k tomuto účelu používat úsporná LED světla. Rozhodně nejde o vyhozené peníze, jelikož nic lepšího dnes nekoupíte. Samozřejmě existují i poměrně drahá osvětlení LED, avšak většinou jde o specialitu vhodnou pro konkrétní situace, potažmo svítilny.

Obecně se však dá říci, že LED žárovky patří spíše k levnějším modelům, zvláště, když se spokojíte s klasickými verzemi. I ty jsou dostatečně úsporné, abyste na tom vydělali.

Kde nakupovat?

Rozhodně nekupujte LED ani jiná osvětlení někde u stánku nebo v pochybném internetovém obchodě. Nikdy nemůžete mít záruku, že nejde náhodou o nějaký aušus, jenž nevydrží sloužit příliš dlouho.

Mnohem bezpečnější i pohodlnější je navštívit e-shop Silring, kde takřka vždy najdete, co hledáte. Nemusíte kvůli tomu prohledávat všechny kategorie na webu, stačí hledat v sekcích, ve kterých je nejpravděpodobnější, že se vámi poptávaný produkt nachází.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *