Jaké osvětlení zvolit do průmyslové haly?

Výrobní hala je místo, kde se musí lidé bezpečně pohybovat a pracovat. Nejen bezpečnost práce proto stanovuje zaměstnavatelům jistá pravidla. Ať už je vaše výrobna jakkoli velká, průmyslové osvětlení hal nepodceňuje. A dívejte se nejen na cenovou stránku či ekonomickou stránku věci, ale i na bezpečnost, funkčnost a ekologii. Klasické osvětlení už je řadu let na ústupu, protože je nahrazují úsporná LED osvětlení. Je rozdíl, pokud máte LED panel nebo klasické světlo, hlavně v případě, kdy máte velkou halu, kde je až stovka světel a svítí například nonstop kvůli 3 směnného provozu.

Ne všechna osvětlení se musí zasouvat pod strop

V současné době se setkáme hlavně s takovými druhy osvětlení, které se zasouvají pod strop nebo jsou přisazené. Osvětlení však nemusíte vybírat podle aktuálních trendů, ale především s ohledem na praktickou využitelnou stránku. Pokud je vysoký strop, tak je možné mít osvětlení zavěšené například pomocí lanek.

Na škodu nejsou ani osvětlení nástěnná, která však nejsou vhodná do extrémně velkých prostor. Spíše se hodí do menších prostor, kde funkčnost svítidla splňuje očekávání.

Zářivky nejsou na škodu

Ze zkušeností mnoha majitelů výrobních hal a podobných prostor vyplývá, že zářivky jsou trefou do černého. Opět k nim přistupujte individuálně, ale zkušenosti takto opravdu praví. Jejich svítivost je opravdu obrovská čili pokryjí velké množství místa. Není potřeba tak investovat do mnoha kusů osvětlení, stačí do jednoho či dvou (opět se odrážejte od velikosti místa, které potřebujete osvítit).

Hlavně splňujte specifika

Osvětlení do průmyslové haly však nesmí splňovat pouze vaše požadavky na vzhled, ekonomickou či funkční stránku věci či důraz kladený na ekologii. Musí splnit také předem určená specifika, která stanovují normy.

Nejlepším řešením bývají LED svítidla, která disponují jak vysokou svítivostí a výkonem obecně, tak snadností instalace, ke které není zapotřebí volat technika. Navíc mnohá LED svítidla mají možnost sériového propojení mezi sebou a majitelé tohoto řešení mohou zvolit typy s různými senzory či moduly.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *