Kamerový systém ochrání váš dům i firmu

Obsah

Jedete na dovolenou a bojíte se, aby vám někdo nevykradl dům? Nebo potřebujete mít přehled, co se zrovna děje ve vaší firmě? Pořiďte si kamerový systém, který vám pomůže odhalit nepoctivce. Kamerový systém najde uplatnění při monitoringu a střežení obchodů, supermarketů, benzinových pump, rodinných domů, firem, ale i ulic měst. Již od roku 2004 působí na trhu firma Sikur Systems z Frýdku – Místku, jejíž kamerové systémy zajistí ochranu pro malé domky i rozsáhlé objekty.

Jedna IP kamera nahradí několik analogových

Moderní kamerový systém je založený na digitální technologii. Obraz je zpracován přímo v kameře a v digitální formě přenášen k uživateli nebo na záznamové zařízení. Nejlepší bezpečnostní IP kamery mají rozlišení 12 Mpix, což je podstatně více než jiné technologie bezpečnostních kamer. IP technologie ovšem vyžaduje silnou počítačovou síť. Pokud plánujete střežit objekt stovkami kamer, je nutné dimenzovat síť na rychlost 1GB/s. Tím se zaručí dostatečná rychlost také s ohledem pro případné rozšíření kamerového systému. IP kamery je možné připojit také bezdrátově pomocí WiFi. Bezdrátové připojení se používá například v místech, kde je obtížné instalovat kabeláž, nebo překonat prostor mezi budovami. IP kamery se rozdělují především podle rozlišení, základním standardem je alespoň 5 Mpix. IP kamerové systémy mívají daleko větší rozlišení než staré analogové kamery, jedna IP kamera nahradí několik analogových. Výhodou je snadná instalace v místech, kde je již k dispozici počítačová síť. IP kamerami je také možné doplnit již existující analogový kamerový systém, a vytvořit tak systém hybridní. 

Kvalitní kamera pracuje i v naprosté tmě 

Kvalitní kamerové systémy pracují s výkonnými kamerami. IP kamera Vixon s vysokým rozlišením 5 Mpix je vhodná pro menší i rozsáhlé prostory, poskytuje velmi detailní obraz, infra přísvit pro osvětlení scény v noci a pracuje i v naprosté tmě. Je vhodná pro bezpečnostní kamerové systémy, kde potřebujete vidět opravdu vše, například přečíst bankovky, nebo detailně rozpoznat registrační značku vozidel. Sikur Systems vám při návrhu IP kamerového systému doporučí vhodný model kamer. Na nejdůležitější místa bude dobré použít 5 Mpix kamery, pro zbytek prostoru postačí střežení standardními 2 Mpix kamerami.

Vhodným doplňkem je alarm

Vhodným doplňkem pro kamerový systém je elektronické zabezpečení objektů. Alarm ohlídá dům, firmu, sklad nebo automobil 24 hodin denně. Když dojde k pohybu ve střežené oblasti, systém uživatele informuje na mobilní telefon. Bezpečnostní mlha je novinka v zabezpečení vnitřních prostor. Je to vhodný prostředek pro ochranu proti zlodějům a vandalům. Pokud se aktivuje alarm, místnost se okamžitě zaplní hustou bílou mlhou. Zloděj je zmatený a nic nevidí, takže nic nezničí ani neukradne a většinou raději uteče. Pokud si potřebujete ověřit, že vaši zaměstnanci během pracovní doby navštíví a zkontrolují všechna místa v objektu, která jim určíte, řešením je pochůzkový systém. Do všech míst, která chcete sledovat, se nainstaluje speciální čip. Zaměstnanec k němu přiloží čtečku, která obsahuje jeho jedinečnou identifikaci. Čtečka automaticky zaznamená přesné datum a čas do paměti a pomocí jednoduchého programu se v počítači vyhodnotí, zda obchůzka proběhla přesně tak, jak bylo stanoveno. Doplněním pro obchůzkové systémy jsou kamerové systémy, pomocí kterých se zase přesvědčíte, zda snímací čip vlastní osoba, jež je k tomu určena. Kamerové systémy jsou vhodným doplňkem i při ochraně důležitých zařízení, jako jsou například fotovoltaické elektrárny, vojenské prostory či letiště. Speciální kamerový systém vyhodnotí pohyb osob a dokáže detekovat překonání plotu, nebo pohyb v zakázané oblasti. Zde se uplatní i termovizní kamery, které detekují teplo, a díky tomu může jedna kamera ochránit i mnohakilometrový prostor.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *